Konut Kredisi Bitince İpotek Nasıl Kaldırılır?

0

Konut Kredisi Bitince İpotek Nasıl Kaldırılır?

Konut kredisi talep etmeniz durumunda, konutunuza ipotek koyulması talep edilir. Bankaların konut kredisi bitince ipotek nasıl kaldırılır?

Konut Kredisi Bittiğinde İpotek Kaldırma

Kredi alınması durumunda, kredi bitmeden ipotek kalkmayacak. Peki, konut kredisi bitince ipotek nasıl kaldırılır? Borç ödemenizi yaptıktan sonra ipoteğin kaldırılması için gereken banka görevlileri tarafından yapılacaktır. Sizin tek yapmanız gereken ‘‘borcu yoktur’’ kağıdı almaktır.

Borcu Yoktur Belgesi;

Daha önce almış olduğunuz kredinin tamamlanmasının hemen ardından bankadan borcu yoktur belgesi talep edeceksiniz. Borcu yoktur kağıdı ile tapu görevlilerini bilgilendirebilirsiniz. Borç durumunuzun kontrol edilmesi sağlanacaktır. Borcunuzun olmadığının bu şekilde kanıtlanmasının ardından direkt olarak ipoteğin kaldırılması gerçekleşecektir.

İpotek Kaldırma Ücreti Yoktur!

Bilmeniz gerekenler arasında ipotek kaldırma ücreti olmadığıdır. Sorulan sorular arasında ipotek kaldırma sırasında ücret alınır mı sorusu yer alıyor. Borç ödemeniz bittiyse, ipotek kaldırma için borcu yoktur belgesi alırken herhangi bir ücret ödemenize gerek olmayacaktır. Bunun için ücret talep edilmesi durumunda, direkt olarak tüketici heyeti ile iletişime geçebilirsiniz. Sizden ücret talep edilmeden borcu yoktur kağıdı verilmek zorundadır.

Ücretsiz ipotek kaldırma;

Aldığınız belgeyi tapu yetkililerine teslim edeceksiniz. Borcu olmayan kişinin + bir ücret ödemeden direkt olarak konutunun ipoteği kaldırılacaktır. İpotek kaldırma nasıl olur sorusuna verilen yanıt üzerinden hareket edebilirsiniz. kolay şekilde evinizin ipoteğinin kaldırılmasını sağlayacaksınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.