KOSGEB Kursları Nedir?

0

KOSGEB Kursları Nedir?

KOSGEB yeni girişimcilere destek olmak amacıyla birçok konuda destek ve hibe sağlamaktadır. İş hayatına girmek isteyen ve yeni bir girişimcilik faaliyetinde bulunmak isteyen kişiler KOSGEB in hibe ve desteklerinden yararlanabilir. KOSGEB sadece yeni girişimciler için destek ve hibe sağlamaz. KOSGEB’in yeni girişimciler için sağladığı destek programı girişimcilik kursu ile başlamaktadır. KOGGEB Kursları nedir sorusunun cevabı girişimcilik kurslarıdır. Girişimcilik kursları ile iş hayatına girecek olan kişiler KOSGEB’den destek alırlar. KOSGEB kursları nedir? Sorusu kapsamında merak ettiğiniz ayrıntıları biliyor olmanız; elbette ki beraberinde önemli kazanımları getirmektedir!

Faaliyeti devam eden üretim yapan ve hizmet sağlayan işletmeler de farklı alanlarda KOSGEB’den destek alabilmektedir. Üretim yapan ya da hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmeler KOSGEB’den faizsiz ve uzun vadeli nakdi destek alabilmektedir. Nakdi desteğin yanında işletmelere danışmanlık desteği, SGK desteği vb. destekler verilmektedir. Böylece yatırımlarınızın desteklenmesi konusunda son derece ideal olan bir ortama kavuşmanız da mümkün hale gelecektir.

KOSGEB Kursları Nedir?

KOSGEB Kurslarına Kimler Katılabilir

Türkiye’de yeni girişimcilik faaliyetlerinin arttırılması, yeni istihdam alanları sağlanması ve üretim sektörünün yaygınlaşması için KOSGEB destek vermektedir. Yeni bir iş kurmak isteyen ve gireceği sektör ile ilgili olarak iş fikri olan kişiler KOSGEB kurslarına katılabilir. KOSGEB Kurslarına katılacak olan ve KOSGEB’in girişimcilik desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin önceki dönemlerde bir ticari faaliyetinin bulunmaması gereklidir. İşyerinin kuruluşunu son KOSGEB girişimcilik desteğinden yıl içinde yapan ve daha önce KOSGEB girişimcilik desteğinden yararlanmamış olanlar bu programa katılabilir. KOSGEB kursları nedir diye düşünen ve yeni girişimci olan kişi bu kurslara katılıp iş hayatına KOSGEB destekleri ile başlayabilir.

KOSGEB Kurslarının İçeriği

KOSGEB girişimcilik desteği için KOSGEB kursuna katılan girişimci ilk olarak faaliyette olduğu ya da faaliyette olacağı iş kolu ile ilgili bir proje hazırlar. KOSGEB kursları belli dönemlerde açılmaktadır ve KOSGEB’in web sitesinden kurs tarihleri takip edilebilir. KOSGEB kursları nedir ve nasıl katılım sağlanır konusunda bilgi almak isteyenler KOSGEB’in web sitesini ziyaret edebilirler. KOSGEB kursları nedir? Denildiğinde esasında son derece kapsamlı bir faaliyet alanı karşımıza çıkmaktadır.

KOSGEB kurslarına katılmak için iş projesini hazırlayan yeni girişimciler KOSGEB bünyesindeki iş uzmanlarından destek alabilirler. Ücret karşılığı KOSGEB girişimcilik desteği için proje hazırladığını belirten ve bunun için ön ödeme ya da komisyon talebinde bulunan kişilerden uzak durmak gerekir. KOSGEB bünyesindeki uzmanlar proje hazırlama ve destek konusunda her türlü desteği vermektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.