Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

0

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Kosgeb girişimcilik eğitimi hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda Kosgeb ve eğitim başvurusu hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

Kosgeb Girişimcilik Eğitimi

Almak istediğiniz Kosgeb girişimcilik eğitimi son derece önemlidir. Kosgeb; küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığıdır. Türkiye’deki küçük ve orta işletmelerin ekonomik rolünü arttırmak açısından projeler oluşturur. Türkiye’deki rekabet gücünü arttırmak açısından ekonomik gelişmelere uygun şekilde gelişme fırsatının tanınmasıdır.

Girişimcilik eğitimi de bu anlamda girişimcilerin nasıl bir yol izlemesi gerektiği, ülke ekonomisine göre nasıl şekillenmesi gerektiği, ne gibi önlemler alması gerektiği üzerine oluşturulmuştur. Bu sayede girişimcilerin bilgi edinmesi ve firmalarının daha iyiye gitmesi açısından ne gibi adımlar atması gerektiği hakkında bilgi almasını sağlayacaktır.

Kosgeb Girişimcilik Eğitimi Başvuru

Kosgeb resmi internet sayfasından girişimcilik eğitiminin başvurusunu yapmanız gerekiyor. Başvuru yapmadan eğitim almanız mümkün olmayacak. Resmi internet sayfasından direkt olarak uygulamalı girişimcilik eğitimi duyuruları sayfasına gidebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden başvurunuzu yapmanız son derece kolay olacaktır. Dilediğiniz il üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

İl Filtresi;

Sunulan eğitim için sayfada il filtrelemesi yapmanız isteniyor. Ankara, Adıyaman, Şanlıurfa, Zonguldak, Bitlis, Bolu, İstanbul, Trabzon, Mersin gibi pek çok ilde eğitim başvuru yapılabiliyor. Eğitim almak istediğiniz ili seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

E-devlet ile başvuru;

Eğitim başvurunuzu yapabilmeniz için e-devleti de kullanabilirsiniz. Kırmızı renkte verilmiş olan buton e-devlet ile başvurunuz için yeterlidir. Eğitimin başlangıç tarihi her il için değişiyor. Bu sebeple başvurunun son tarihi eğitimin başlangıç tarihinden 5 gün önce olacaktır.

Başvuru Tarihleri; Örneğin eğitim tarihi 07-12-2018 olan eğitim için son başvuru tarihi 01-12-2018 olacaktır.

Başvuru tarihini kaçırmadan, direkt olarak eğitim almak için öncesinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra, eğitim almak üzere belirtilmiş olan ilde eğitime katılacaksınız.

Eğitim kapsamında şirketinizin büyümesi için Kosgeb tarafından ne gibi avantajları kullanabileceğinizi öğreneceksiniz. Kısa süre içinde şirketin büyümesi için Kosgeb girişimcilerine fırsatlar sunduğundan, değerlendirmesini eğitim kapsamında yapabilirsiniz. Farklı fırsatlar elde ederek, şirketinizin gelişimine büyük ölçüde katkıda bulunmanız mümkün olacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.