Kredi İle Taksitli Telefon Veren Bankalar ve Mağazalar

0

Kredi İle Telefon Veren Bankalar ve Mağazalar

Hepimizin bildiği gibi artık kredi kartıyla cep telefonu almak bir hayal oldu. Vatandaşların kredi kartı borcu yüzünden zor durumda kalmaması için alınan bu kararla bir süre telefon alımları yavaşladı. Fakat ülkemizde yılda iki kere telefon değiştirildiği saptanmışken bunun önüne ne kadar geçilebilir tartışılır.

Kredi kartıyla cep telefonu alma kalkınca bankalar ve mağazalar devreye girdi. Çeşitli mağaza ve bankalar telefon almak için bireylere kredi çekme imkânı sunuyor. Bu imkân birden yüklü miktarda nakit ödeme yapamayanlar için oldukça uygun. Banka ve mağaza kredileri ile taksitli şekilde ödemeler yapabilir dilediğiniz cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

Bazı mağazalar internet siteleri üzerinden de banka yardımıyla kredili cep telefonu satabiliyor. Bu mağazalara örnek vermek gerekirse Teknosa, Mediamarkt ve Vatan Bilgisayar denilebilir. Yapılacak satış herkesin alım yapabileceği şekilde ve oldukça basit. İlk önce teknoloji mağazasının internette yer alan formunu doldurarak kişisel bilgilerinizi giriyor ve başvuru yapıyorsunuz. Daha sonra cep telefonunuza gelen kısa mesaj ile kredinizin onay teyidini veriyorsunuz. Bu kısa işlemlerin ardından dilediğiniz cep telefonunu ve faturanızı alabilirsiniz. İnternetten yaptığınız alışveriş ardından teknoloji mağazasına giderek ürünü teslim alabilirsiniz. Başvuru yaptığınız mağazanın anlaşmalı bankasıyla kredinizi alabilir belirlenen ödeme şeklinde aylık ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Aynı şekilde teknoloji firmalarının internet sitesinden değil de mağazalarından da bu işlemleri kolayca yaptırabilirsiniz. Bu tarz mağazalarda genellikle bir banka görevlisi bulunur ve size kolayca kredi çekme imkânı sağlar. Siz de anında krediyle beraber içinde bulunduğunuz mağazadan istediğiniz cep telefonunu seçerek satın alabilirsiniz. İnternet üzerinden cep telefonu almak istemeyip mağazaya gidecekler için Arçelik ve Evkur mağazaları da bir seçenek. Bu mağazalara giderek de krediyle taksitli telefon alımı yapabilirsiniz.

Teknoloji mağazalarından krediyle cep telefonu almak istemeyenler seçili bankalardan cihaz kredisi başvurusunda da bulunabilirler. Bu tarz cihaz kredilerinin en önemli avantajı kefil aramakla vakit kaybı yaşamamaktır. Çünkü bu kredide kefile gerek yoktur.

Cihaz kredisi başvurusu için gerekli belgeler; nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgesidir. Gelir belgenizi e-devlet şifresi ile internetten alabilirsiniz.

Maaşlı çalışansanız; gelir belgesi yerine 2 aylık maaş bordronuz veya antetli kağıda şirket yetkilisi tarafından yazılan maaş bilgisi, yetki belgesi, şirketin imza sirküleri de geçerli olacaktır.

Emekli iseniz; emekli maaşı cüzdanı fotokopisi,

Serbest çalışanlar için; son vergi levhası fotokopisi,

Kira gelirine sahip bireyler içinde kira ve tapu kontratı gerekmektedir.

Bankadan tüm vade seçeneklerine ulaşabilir; ödemelerinizi nasıl yapmak istediğinize karar verebilirsiniz. Böylelikle dilediğiniz 12, 24, 36 ya da 48 aylık ödeme planlarınıza yeni cep telefonunuzu da ekleyebilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olduğunda bankaların çağrı merkezlerinden müşteri temsilcileriyle 7 gün 24 saat boyunca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bankalarda bu kredi adı altında hiçbir ek ücret ve dosya masrafı alınmıyor. Anlatılan şekilde bankalar aracılığıyla cihaz kredisi almaya yardımcı bankalar; DenizBank, OdeaBank, Yapı ve Kredi Bankası, ING Bank, FıbaBanka, İş Bankası, Akbank.

Banka mağaza anlaşmaları da şu şekilde; Vatan Bilgisayar’da OdeaBank kredisiyle, Mediamerkt Denizbank kredisiyle, Teknosa da ING Bank kredisiyle cep telefonu veriyor.

Teknoloji mağazalarından uygun kampanyayı yakaladığınız takdirde faizsiz cep telefonu alma şansı elde edebilirsiniz. Fakat banka kredilerinde bu mümkün değildir. Mutlaka faizli ödeme yapmanız gerekir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.