Kredi Kartı Aidatını E-devlet Üzerinden Geri Almak

0

Kredi Kartı Aidatını E-devlet Üzerinden Geri Almak

Bankalar kredi kartını kullanan kredi kartı sahiplerinin en çok karşılaştığı sorun bankaların kestiği kredi kartı aidatı olmuştur. Yıllık olarak ya da yılın belli dönemlerinde kredi kartlarından kesilen kredi kartı aidatları bankaların kredi kartı müşterilerinin en büyük sorunudur. Günümüz itibariyle kredi kartı aidatını e-devlet üzerinden geri almak mümkün olmaktadır. Bunun için kısa bir araştırma yapmak dahi yeterli olmaktadır!

Kesilen kredi kartı aidatını geri almak için girişimde bulunan kredi kartı sahiplerine kesilen aidatlar kredi kartına iade olmaktadır. Bazı bankalar kesilen kredi kartı aidatını kredi karına iade ederler bazı bankalar da kredi kartı puanı ya da bonus olarak iade etmektedirler. Kredi kartı aidatını farklı başvuru yöntemleri ile ger almak mümkündür ve kredi kartı aidatını e devlet üzerinden geri almak da mümkündür.

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Kredi kartı kullanıcıları bankaların kestiği kredi kartı aidatını iade almak için 3 yol ile başvuru yapabilirler. Kredi kartından aidat kesilen kredi kartı kullanıcısı kredi kartı hangi bankadan ise o bankaya iade başvurusundan bulunabilir. Bankanın çağrı merkezini arayarak ya da en yakın banka şubesine giderek kredi kartı aidatını iade almak için başvuru yapılabilir. Kredi kartı aidatının iadesi için bankaya yapılan başvuru banka tarafından onaylanırsa aidat karta iade olur.

Kredi Kartı Aidatını E-devlet Üzerinden Geri Almak

Kredi kartı aidatının geri ödenmesi için bankaya yapılacak başvurunun dışında tüketici hakem heyeti de başvuru noktasıdır. Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapan kredi kartı kullanıcısı kredi kartı aidatı kesintisi ile ilgili olarak ekstre dökümü ve kimlik belgesi ile başvuru yapabilir. Kredi kartı aidatının geri ödenmesi için bankaya ya da Tüketici hakem Heyeti’ne başvuru seçeneklerinin yanında 3. Yol vardır. 3. Seçenek ise kredi kartı aidatını e-devlet üzerinden geri almak seçeneğidir.

E-Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidatı Nasıl İade Alınır?

E devlete giriş yaparak kredi kartı aidatını e-devlet üzerinden geri almak mümkündür. T.C. Kimlik no ve E-devlet şifresi ile e devlet sistemine giriş yapan kişi ‘’yeni başvuru’’ sekmesine tıklayarak gelen adımlardan ilerlenir. Son adımda ekrana gelen banka listesinden kredi kartının bağlı olduğu banka adı seçilir ve doldurulması gereken bilgi alanları da doldurulur. Bilgi alanları doldurulduktan sonra onay ekranının gelmesi ile başvuru tamamlanmış olur. E-devlet üzerinden yapılan bu başvurun ardından 30 gün içinde mail gelir. Bu maili kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilmesi ile kredi kartı aidatının iadesi mümkündür.

Leave A Reply

Your email address will not be published.