Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

0

Kredi Kartı Başvurusu Sonucu Sorgulama

Bankalar kredi kartı vermek konusunda eskiye göre çok daha esnek.  Başvuru yaptığınızda kısa süre içerisinde kredi kartınız adresinize yönlendiriyor. Sizin kredi kartını almak için bankaya gitmenize bile gerek olmuyor. Hatta bazı bankalar kredi kartı başvurusu yapmasanız bile size kredi kartı göndermeye çalışabiliyor. Yalnız kredi kartları banka tarafında hazırlandıktan sonra adresinize gönderilene kadar değişken sürelerde beklemeniz gerekiyor. Tabii bu süreçte kişi kredi kartı başvurusu yaptığını unutabiliyor ya da adresinde bulunmayabiliyor. Bunlara ek olarak adres yanlışlığı vb. sebeplerle kredi kartı başka kişilerin eline geçebiliyor. Tüm bu sorunların önüne geçebilmek için kredi kartı için başvurduğunuz andan itibaren bu süreci takip etmenizi öneririz.

Kredi Kartı Nasıl Takip Edilir?

Kredi kartınızın hazırlanıp hazırlanmadığını, nerede olduğunu takip edebilmek için başvuru yaptığınız bankanın internet sitesine girmeniz yeterli. Banka web sitesinde kredi kartlarım / başvurularım bölümüne tıklayarak TC kimlik numaranız ve ya müşteri numaranızla başvuru yaptığınız kredi kartının durumunu öğrenebilirsiniz. Bu bölümde kredi kartı hazırlanıyor ya da kargoya verildi gibi açıklamalar yer alacaktır. Ayrıca bu bölümden kredi kartının teslime edileceği adresi de görerek kontrol edebilir eğer bir adres yanlışlığı varsa bankayla iletişime geçebilirsiniz.

Bunun dışında bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak da müşteri temsilcisinden kredi kartının durumu hakkında bilgi vermesini isteyebilirsiniz. Örneğin

  • Deniz banktan bir kredi kartı başvurusu yaptıysanız Denizbank müşteri hizmetleri 444 800’ü arayarak kredi kartınızın durumunu öğrenebilirsiniz.

Kredi kartınızın durumunu öğrenmek için bir yöntem daha var. Diğer yöntemlere göre çok daha basit olan bu yöntemde kartınızı sms ile sorgulatabiliyorsunuz. Tabii ki her banka farklı bir kısa mesaj numarası belirleyerek bu numaraya TC kimlik numarası ile mesaj atmanızı istiyor. Örneğin;

  • World, gold, platinum, play kartları için kart başvurusu yaptıysanız Kart tipini yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp 2222’ye gönderiyorsunuz.
  • Garanti bankası kredi kart sorgulamaları için de gelecek olan kredi kartının son 4 hanesini ya da TC kimlik numarasını yazarak 3340’a kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Kredi kartı başvurlarını anlattığımız yöntemlerle sorgulayabilirsiniz. Eğer bu süreçte adres değişikliği vb. ekstrem durumlar olursa mutlaka bankanızla iletişime geçmelisiniz. Yeni adresiniz varsa bu adresi, ya da kredi kartının teslim edilme tarihini geciktirmek istiyorsanız bunu bankanın müşteri hizmetlerine bildirerek yaşanacak sıkıntıların önüne geçebilirsiniz. Kartınız gönderildikten sonra kötü niyetli kişilerin eline geçse bile çoğu bankada kart aktive edilmeden kullanılmadığı için sıkıntı yaşamazsınız.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.