Kredi Kartı Onaylandı Ne Zaman Gelir?

0

Türkiye, bankacılık işlemlerinin en yoğun olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde 2018 yılına ait veriler yayımlandı. Buna göre ülkemizde 140 milyon banka kartı, 65,5 milyon ise kredi kartı bulunmaktadır. Toplamda 200 milyonu geçen kart sayısı, ülkemizde bankacılık işlemlerine verilen değeri gözler önüne sermektedir. Kredi kartı, doğru bir şekilde kullanıldığında dünyanın en iyi ödeme araçlarından birisidir. Bir ürün ve hizmeti fiyatından ötürü alamayan kişiler, kredi kartları sayesinde taksitli bir şekilde rahat rahat alabilmekte. Taksitli alışverişlerde sıklıkla tercih edilen kredi kartları, amacı dışında kullanıldığında büyük ekonomik sıkıntılar meydana getirebilmektedir. Her türlü olumsuzlukları göz ardı ederek kredi kartı başvurusunda bulunan kişiler, başvurularının onaylanması durumunda kredi kartlarının ne zaman teslim edileceğini merak etmektedir. Bu yazımız içerisinde kredi kartı onaylandı ne zaman gelir sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Kredi Kartı Ne Zaman Gelir?

Kullanım oranı her geçen gün artan kredi kartları, bankalar için de büyük bir rant kapısı haline gelmiştir. Ev hanımlarından öğrencilere, gelir belgesi olmayan işsizlere dahi düşük limitli kredi kartları verilmeye çalışılıyor. Bankalar, müşteri sayılarını artırabilmek adına sürekli olarak kampanyalar çıkarmakta olup yeni müşteriler elde etme yoluna gidiyor. Kredi kartı başvuruları başta ilgili bankanın şube kanalı üzerinden yapılabiliyor. Bununla beraber internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM kanalı üzerinden de başvuru yapabilen kişiler başvurunun son aşamasında kendilerine bir soru iletildiğini görecekler. Kredi kartı başvurusu onaylanması durumunda kartı adrese mi gönderelim yoksa şubeye mi? Bu soruya vereceğiniz yanıt kredi kartım onaylandı ne zaman gelir sorunuza da yanıt olacaktır. Eğer kredi kartınızı şubeden alacağım yanıtını verirseniz kredi kartınız 1 hafta ile 10 gün arasında şubeye teslim edilecektir. Kartınızın şubeye geldiğini belirten bir mesaj ya da çağrı aldığınızda giderek elden rahatlıkla teslim alabilirsiniz.

Kredi kartı onaylandı ne zaman gelir sorusu için başvuru sırasında kredi kartını adresine isteyen kişiler için farklı bir prosedür uygulanmaktadır. Bankanın ana merkezinde basılan kredi kartı teslimat için anlaşmalı kurye firmasına teslim edilir. Kurye firması, bulunduğunuz şehre göre adresinize gelmesi 3 ile 5 günü bulabilmektedir. Tüm bu süreç hesaplandığında adresine istenen bir kredi kartının ortalama olarak 3 hafta içerisinde teslim edildiğini görüyoruz. Adrese istenilen kredi kartlarında kurye teslimatı 3. kişilere kesinlikle teslim etmemektedir. Eğer belirtilen adreste kredi kartı sahibi bulunmaz ise bölge müdürlüğüne geri dönülmektedir. Bu nedenle kredi kartınızı teslim alana kadar adresinizde bulunmaya özen gösterin.

Kredi Kartı Teslim Alınmadan Kullanmak Mümkün Mü?

Onaylanan kredi kartlarını teslim almadan kullanmanın da mümkün olmadığı araştırılmaktadır. Özellikle kredi kartı üzerinden nakit avans çekmek isteyen kişiler, bu işlemi ancak ilgili banka ile daha önce çalışmış olmaları durumunda yapabilirler. Eğer ilgili banka ile ilk defa çalışırsanız nakit avans işlemleri için mobil bankacılık üzerinden aktif halde görünen kredi kartı Kare Barkod üzerinden ATM ile eşleştirerek nakit avans çekme talebinde bulunabildiğini belirtmek istiyoruz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.