Kredi Notunu Yükseltmenin 10 Yolu

0

Kredi çekmek isteyen kişilerin önlerinde bulunan en büyük engellerden birisi de kredi notudur. Yeterli oranda kredi notuna sahip olmayan kişiler, en ufak tutarlardaki kredi başvurularında dahi reddedildiklerini görüyoruz. Kredi notu, bankacılık işleminde yaşanılan her türlü olumsuzluktan etkilenmektedir. Kredi borcu, kredi kartı borcu ya da herhangi bir faturasını ödenmemesi, geciktirilmesi durumunda bu not üzerinde düşüşler meydana geldiği görülüyor. Bu yazımız içerisinde kredi notunu yükseltmenin 10 yolu hakkında bazı tavsiyelerde bulunmaya çalışacağız.

Kredi Notunu Yükseltme Yolları

Kredi notunu yükseltmenin 10 yolu birçok kişi tarafından önemsenmeyen fakat etkili yöntemlerden bahsetmeye çalışacağız.

  • Düşük kredi notuna sahip kişiler, kesinlikle kredi başvurusunda bulunmaması gerekiyor. Yapılacak her kredi başvurusu, kredi notunuzun olumsuz etkilenmesine neden olacaktır.
  • Mevcut kredi ve kredi kredi kartı borçlarınızı kesinlikle aksatmamanız gerekiyor. 1 ay dahi borç aksatılması durumunda kredi notunun olumsuz etkilendiğini göreceksiniz.
  • Kullanmadığınız banka kartı ve kredi kartlarını boş köşede bekletmeyin. Kenarda boş konumda duran banka kartları ve kredi kartı kredi notunun olumsuz etkilenmesine neden olacaktır.
  • Eğer kredi kartı kullanan birisi iseniz elektrik, su, doğalgaz, telefon ya da internet faturalarından en az ikisine otomatik ödeme talimatı verin.
  • Aktif olarak kullandığınız bir banka kartı var ise bu banka kartına sürekli para transferinde bulunun. Maaş kartınızı bu kart üzerinden alın, kira borcunuzu, alışverişini, faturalarınızı bu kart üzerinden yapın. Eğer bir yerlerden para gelecek ise bu kart üzerinden alın. Sürekli olarak aktif olan bir banka kartı kredi notuna büyük ölçüde etki eder.
  • Aylık olarak Findeks üzerinden kredi notu sorgulamasında bulunun. Sorgulama ekranında hala riskli aşamada olduğunuz görünüyorsa uygulamanız gereken adımları kesinlikle yerine getirin.
  • Kredi kartı başvurularınız elbette onaylanacaktır. Kredi kartları için limit belirleme işlemini asla bankaya bırakmayın. Kredi kartı limitinizi harcamalarınız, ödemeleriniz ve gelirinize göre belirleyin.Çalıştığınız banka ile temas kurarak bireysel müşteri temsilcileri ile görüşün. Bireysel müşteri temsilcileri, düşük kredi notunuz ile ilgili gelişmeler hakkında sizlere bilgi vererek uygulamanız gereken adımlar hakkında bilgi verecektir.
  • Kredi notunuzun neden düşük olduğunun nedenlerini halen bilmiyorsanız bu konuda profesyonel destek almanız gerekiyor. Profesyonel olarak bu alanda hizmet veren bir danışmandan destek alarak sorunlarınıza çare bulabilirsiniz.
  • Eğer 18 yaşını doldurmuş genç birisi iseni; kredi notunuzun oluşabilmesi için öncelikle bankalar üzerinden düşük ihtiyaç kredileri çekerek borcunuzu ödeyin.

Yukarıda kredi notunu yükseltmenin 10 yolu üzerine bilgiler vermeye çalıştık. Dile getirdiğimiz maddeleri uygulamanız durumunda kredi notunuzda yükselişler meydana geldiğini görebilirsiniz. İşin özeti aslında düzenli ödemeden geçmektedir. Başta kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmanız durumunda bankaların her zaman değer verdiği, hizmetlerini sunmak için can attığını görebilirsiniz. Aksi durumda bir bankanın kapısından dahi içeri girmekte zorlanabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.