Kredi Puanı Yükseltme Hilesi

0

Kredi puanı yükseltme hilesi şeklinde aramalar yapabilirsiniz fakat kredi puanı yükseltme yöntemleri demek daha doğru olur. Yazımızda kredi puanı nasıl yükseltilir sorusunun cevabı yer alıyor. Detaylı bir şekilde okumaya devam ederek, kredi puanınızı yükseltebilirsiniz.

Kredi Puanı Yükseltme Hilesi

Bildiğiniz üzere kredi puanları var ve bu puanların belirli karşılıkları mevcut. Puanlarınıza göre, kredi alıp alamayacağınız belirlenmektedir. Bu durumda kredi puanı büyük önem taşımaktadır. Aşağıda vereceğimiz taktikler sayesinde kredi notunuzu en kısa sürede arttırabileceksiniz. 1 ile 1900 aralığında olan kredi puanları, 700 seviyesinde olduğu zaman büyük risk taşır. Bu kredi puanı ile kredi almanız zorlaşabilir. 1100’ün üzerinde kredi puanınız varsa, bankaların kredi verme ihtimal daha yüksek olacaktır.

Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir ?

Bankalar, kred verirken kredi puanını referans olarak görür ve buna göre kredi verir.

Ek hesap açmanız doğru olabilir. Bankalara ödeme yaparken bu hesabı kullanmanız, kredi puanınızın daha hızlı artmasını sağlayacaktır. Bu şekilde kredi notunuzu hızla arttırabilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunmaktadır. Bu nokta; borçlarınızın düzenli ödenmesidir. Düzenli borç öderseniz, kredi notunuz hızla yükselecektir.

kredi-notu-tablosu
kredi-notu-tablosu

Kredi kartı kullanın. Evet, doğru duydunuz. Kredi kartı kullanmak, bankada aktif müşteri olarak görünmenizi sağlayacak. Bu sayede kredi notunuz yükselecektir. Kredi kartı kullanırken, asgari ödeme sınırının üzerinde ödemeler yapmaya özen gösterin.

Aynı anda farklı bankalara başvuru yapmayın. En çok kullandığınız bankayı ilk sıraya alarak başvuru yapın. Bankalar, sistemlerden kredi başvurusunu gördüğü için size olumsuz müşteri olarak nitelendirebilirler.

Sürekli kredi çekmeyin, ne kadar kredi kullandığınıza ve başvurduğunuza dikkat edin. Düzenli ödeme yapıyor olsanız bile, çok kredi talebinde bulunmak kredi puanınızı düşürebilir.

Saydığımız bu maddeler, kredi notunu en çok etkileyen nedenler arasında yer almaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.