Kredisi Olan Biri Kredi Çekebilir Mi?

0

Kredisi Olan Biri İkinci Kez Kredi Çekebilir Mi?

Ödemekte olduğunuz bir krediniz var ve yeni bir kredi çekmek mi istiyorsunuz? Eğer ilk kredi ödemelerinizde herhangi bir problem yaşamadıysanız ve ödemeleriniz zamanında yapılıyorsa evet ikinci bir kredi çekebilirsiniz. Bunun için gelir durumunuzun da ödemelere yetiyor olması gerekmektedir.

Kredisi olan biri ikinci krediyi nasıl kullanır sorusuna yanıt vermek gerekirse, bunun için gelir durumunuz başta olmak üzere bankalar ile yaptığınız çalışmalarda ne kadar düzenli olduğunuz da önemlidir.

Kredi Ödüyor Olmanıza Rağmen Başka Bir Kredi Daha Çekebilmeniz İçin Gerekli Şartlar

  • Gelir düzeyinizin yeterli olması.
  • Daha önce kullandığınız kredileri ödeme şekliniz.
  • Kredi notunuz
  • Varsa üzerinizde ki ipotek ile ilgili durumunuzun ne olduğu

Yukarıda belirtilen detaylar sizin ikinci krediyi çekmenizde etkili olacaktır. Bankalar inceleme yaparken bu hususlara öncelik verecektir. Elbette banka ve müdürü ile olan ilişkiniz ve ikna kabiliyetinizde belli ölçüde etkili olabilir. Ancak merkez bankası kayıtlarında kırmızıçizgi yemiş olan kişilerdenseniz büyük ihtimalle kredi başvurunuz onaylanmayacaktır.

Kredi Başvurunuzda Bankanın Yapacağı Hesaplamalar

  • Daha önce çekmiş olduğunuz krediden geriye kalan ödeme tutarınızın miktarı.
  • Yeni çekmek istediğiniz kredinin tutarı.
  • Her iki kredi tutarının ödeyebilme gücünüzün resmi olarak belirlendiği üzere ödeme yapıp yapamayacağınızın hesaplanması.

İkinci kredi şartları ve neticesi bu hesaplamalarla ilintilidir. Buradan çıkacak olan olumsuz bir durum kredi çekmenize engel teşkil edebilir. Kredi çeken kişi memur veya kamu alanında çalışan bir işçi ise kredi kullanması küçük işletmecilere oranla daha kolay olacaktır.

İkinci Kredi Talebinize Olumlu Yanıt Alabilmeniz İçin Bazı Püf Noktalar

İkinci bir kredi ihtiyacınızda birçok banka size destek verecektir. Önemli olan bireysel olarak sizin kredi geçmişinizin durumunuzun ağırlıklı açıdan olumlu olmasıdır. İster mevcut kredinizin bulunduğu bankaya başvuru yapın isterseniz da başka bir bankaya. Her halukarda bankacıların sevdiği müşteri portföyü iseniz. Kredi alımınız kolay olacaktır.

Öncelikle banka memuru ikinci krediyi neden kullanmak istediğinizi sorarsa, yanıtınız ilk krediyi ödeyebilmek için olduğu olsun.  Sonrasında ister ilk kredinizin tamamını yatırır, isterseniz de taksitle ödemeye devam edersiniz.

İkinci kredi başvurularında daha düşük faizle nakit sağlayabilirsiniz. Bunun için banka memuruna mutlaka soru yöneltin ve bu imkandan yararlanmaya çalışın. Ayrıca taksit tutarlarınızın ilk kredinizi etkilememesi içinde aylık ödeme planınızı o doğrultuda talep edin. Bankaların hemen hepsinden mevcut anlatılan şartları yerine getirdiğiniz takdirde ikinci bir kredi kullanabilirsiniz.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.