Kripto Para Borsası:Bitcoin 2019 Yılında Neler Yaşayacak?

0

2018, kripto para borsaları için oldukça hareketli bir yıl olmuştu. 2017 yılı sonuna doğru Bitcoin 20,000 Dolar seviyesini görürken 2018 yılının heyecanlı ve yükseliş dolu bir yıl olacağı düşünülmüş. Maalesef ki tahminler doğru çıkmamış, Bitcoin büyük düşüşler ile karşı karşıya gelerek 3,700 Dolar seviyelerine kadar düşüş yaşamıştır. Sürekli olarak büyük çaplı düşüş ve yükselişe çıkan kripto para borsası, yatırımcılarına hem para kazandırmış hem de büyük oranda para kaybettirmiştir.

Yatırımcılarla başlayan piyasa durumu birçok büyük şirketin de zarar etmesine neden olmuştur. Başta Bitmain, Steemit gibi şirketler küçülmeye giderek bazı personellerinin işten çıkarmaya kadar gitmiştir. 2018 yılından memnun olmayan kripto para yatırımcıları 2019 yılından umutlu gibi görünüyor. Bizlere 2019 yılında neler sunulacağına da bakacak olursak;

2019 Yılı Bitcoin Tahminleri

2018 yılı içerisinde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar meydana gelmiş, olumsuzluklar ile mücadele eden birçok kişi büyük bedeller ödemek durumunda kalmıştı. Bitcoin 2019 yılında neler yaşayacak sorusu, yılın ilk gününden itibaren birçok kişinin aklını kurcalamaya başlamış durumda. Uzmanlar tarafından uzun süredir analiz edilen kripto para borsaları içerisinde fikir karmaşalıklarına da uğramış durumda.

Birçok analist, 2019 yılı içerisinde başta BTC olmak üzere tüm kripto para birimlerinin stabil bir şekilde ilerleyeceğini, düşme ve yükselme durumunun devam edeceğini belirtmektedir. Fakat; bir takım uzmanlar ise 2019 yılında büyük değişimler meydana geleceğini, yapılan antlaşmalar ve açıklamalar sayesinde kripto para borsası içerisinde büyük yükselişler meydana geleceği iddia edilmekte.

Brad Garlinghouse Tahminleri

Ripple’nin CEO’su olarak görev alan Brad Garlinghouse, geçtiğimiz günlerde başta Ripple olmak üzere kripto para borsaları hakkında genel bir açıklamada bulundu. 2019 yılının kendileri için umut dolu bir şekilde geleceğini dile getirirken kripto para borsalarında büyük hareketlilik yaşanacağını dile getirdi. Brad Garlinghouse’a göre 2019 yılı içerisinde kripto paralar ile çalışacak banka ve kurumsal şirket sayısının her geçen gün artış göstereceği dile getirildi. Hatta bu alandaki ilk girişim dahi meydana gelmiş durumda.

Kripto para borsaları içerisinde önemli bir yere sahip olan Bakkt, 2019 yılına almış olduğu 182 milyon dolarlık yatırım ile girdi. Piyasalar içerisinde büyük yatırımlar toplamayı başaran Bakkt, Bitcoin başta olmak üzere tüm altcoin’lerin hareketlenmesine katkı sağladı. Öyle görünüyor ki BTC 2019 yılı içerisinde ufak da olsa yükselişler yakalayacak gibi görünüyor.

Bitcoin’in EFT’si Onaylanacak Mı?

2019 yılı içerisinde kripto para borsası içerisinde aynı şekilde bir büyük gelişme daha yaşanacağını biliyoruz. ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) 2018 yılı içerisinde Bitcoin EFT sistem başvurularını onaylamamış, başvuruların 2019 yılı içerisinde tekrardan değerlendirileceğini dile getirmişti. Eğer SEC, Bitcoin EFT sistemini onaylar ise sektör içerisinde büyük hareketliliğin meydana geleceğini belirtmek istiyoruz. EFT sistemi ile beraber tüm altcoin sistemlerine büyük yükseliş, dalgalanma meydana geleceğini görebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.