Kripto Para Yatırımcıları İçin Arbitraj Kuralları, Arbitraj Nasıl Yapılır ?

0

Bilindiği üzere kripto para birimleri 1 yıl boyunca yaşadığı büyük düşüşün hemen ardından toparlanma sürecine girerek, yükseliş trendine gireceğinin sinyallerini vermişti. Yeniden yatırımcılar için gözde bir yatırım aracı haline dönüşen kripto paralar, küçük ya da büyük her bütçeden yatırımcının dikkatini çekmeye devam ediyor. Eğer sizler de kripto para birimlerine yatırım yaparak yapacağınız kar satışlarından güzel bir kazanç elde etmek istiyorsanız arbitraj kuralları hakkında bilgi sahibi olmanız size yarar sağlayacaktır. İşte kripto para yatırımcıları için arbitraj kuralları

Farklı Platformlarda Alım Satım Fırsatları

An itibari ile dijital dünya da kripto para alışverişine imkan tanıyan yerli ve yabancı birçok dijital platform bulunuyor. Dolayısıyla dünyanın farklı yerlerindeki yatırımcılar, farklı pazarlara giriş yapabilir ve farklı platformlarda diledikleri işlemleri gerçekleştirebilirler. Bilindiği üzere arbitraj kar alım satımı anlamına geliyor. Dolayısıyla sizler de kar alım satımı yapmak için farklı kripto para platformlarında yer alan alım satım fiyatlarını karşılaştırarak gerekli kar satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

KYC/AML, Arbitraja İzin Vermeyebilir

Anlam itibari ile oldukça basit bir işlem gibi görülen arbitraj, zaman zaman yatırımcılara karmaşık gelebilir. Bu nedenle yatırımcılar arbitraj yapmadan önce sanal para birimleri ile tecrübe kazanmak açısından farklı platformların sunduğu demo platformlarda işlem yapabilirler. Bazı ülkelerde KYC/AML gibi yasal düzenlemeler, arbitrajı engelleyebilir. Kar alım ve satımını engellemek ve kara para aklanmasının önüne geçmek için bazı devletler bu tarz uygulamaya gidebiliyor.

Arbitraj İşlemlerinde Hızlı Olun

Kripto para birimleri döviz ya da hisse senetlerinde olduğu gibi anlık olarak değişebiliyor. Bu nedenle arbitraj işlemlerinde yatırımcılar mutlaka hızlı davranmalıdır. Çünkü yatırım gerçekleştirilen kripto para türünde olası bir anlık düşüşte, yatırımcı maddi kayıplar yaşayabilir. Kar etmek yerine zarar edebilir. Bu nedenle yatırımcılar mümkün olduğunca yaptığı işlemlerde hızlı davranmalıdır.

Bu yazımızda kripto para yatırımcıları için arbitraj kuralları ve kripto para piyasalarında yapılan işlemlere dair bazı merak edilen bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Eğer kripto paralar ve kripto para piyasaları ile alakalı olarak daha farklı sorularınız var ise kripto paralar ile alakalı detaylı bilgilerin yer aldığı Kriptomix sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.