Nakit Avans Nedir ? Nasıl Alınır ?

0

Ülkemizde kredi kartları oldukça fazla kullanılmaktadır. Bugün ki yazımızda ise buna bağlı olarak oldukça merak edilen nakit avans nedir? nasıl alınır? gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Nakit Avans Nedir ?

Kredi kartlarının limitine göre ve belli koşullara göre, istediğiniz zaman nakit ihtiyacınızı hızlı bir şekilde halledebileceğiniz bir kredi türüdür. Kredi ile kredi kartının bir araya gelerek ortaya çıkmış olduğu bir hizmet türüdür. Fakat yukarıda belirtmiş olduğumuz üzere kredi kartından nakit çekebilmek için bazı şeyleri yerine getirmelisiniz. Günümüzde bu hizmet türü pek tercih edilmemektedir. Fakat bazı durumlarda oldukça avantajlı olabilmektedir. Kısa bir örnek vermek gerekirse taksitli ödeme seçenekleri kredi kullanmış gibi olmasını sağlayan en büyük özelliğidir. Bunun yanı sıra kredide karşılaşacağınız sorunlar ile bu hizmette karşılamazsınız. Kısacası nakit avans Taksitlendirme işlemlerinin yanı sıra nakit ihtiyaçlarınıza yanıt almanızı sağlayan ekstra hesap türüdür.

Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Nakit avans almak veya çekmek oldukça kolaydır. Müşterisi olduğunuz bankanın en yakın atm’sine giderek kısa süre içerisinde alabiliyorsunuz. Kredi kartınızı ATM’ye taktığınız zaman karşınıza gelecek olan menüde yer alan  ‘’Nakit Avans Çekme’’ butonuna tıklayarak nakit avans çekme limitinizi öğrenebilir ve çekme işlemi için talep verebilirsiniz. Herhangi bir zorluğu yok fakat yukarıda da söylediğimiz üzere bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir.

Nakit Avansın Dezavantajları

Nakit avansın limitleri genellikle yüksek olmamaktadır. Ödeme planları da kredi kartı taksitlendirmesine daha sıkı. Mesela nakit avans çektiniz ve ödemeyi zamanında yapmadığınız zaman faiz biniyor ve karşınıza hiç tahmin etmediğiniz rakamlar çıkabilir. Bu sebepten ötürü nakit avans çektiğiniz zaman kesinlikle gününde ödemeye dikkat edin. Aksi takdirde göreceğiniz rakamlar karşısında şaşıp kalabilirsiniz.

Nakit Avans Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası  hizmetleri arasında bulunan Maximum kart için belirlenen nakit avans faiz oranı  1.84, Finansbank %3.5’i ve artı 6 lira gibi bir oran ile karşımıza çıkmakta. Bu faiz oranları duruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat bunların güncel faiz oranları olduğunu söyleyebiliriz. Umarız nakit avans nedir? nasıl çekilir? başlıklı yazımız faydalı olmuştur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.