Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

0

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrencilik hangi il ve hangi üniversitede geçirilirse geçirilsin bir hayli zor. Aynı anda hem okuyup hem de masrafları karşılamak bir çok öğrenciyi zor durumda bırakıyor. Sizinde böyle sıkıntılarınız varsa ek gelir kaynağı elde edememeniz rağmen nakite ihtiyaç duyuyorsanız sizin için en güzel seçenek öğrenciye kredi veren bankalar olacak. Nakit ihtiyacınız her ne sebep olursa olsun bu bankalara başvurabilirsiniz. Okul masrafı, borç ödeme ya da bir takım alışverişler için çekeceğiniz kredilere öğrenciye uygun bir faiz ve ödeme sistemi uygulanır. Böylelikle hem ihtiyaçlarınız karşılanır hem de ilerisi için külfetli bir borç ödeme sisteminden kurtulmuş olursunuz.

Öğrenciler Nasıl Kredi Alır?

Öğrenciyseniz ve sizde artık bir kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız merak etmeyin yapmanız gerekenler sıradan kredi başvurularından çok da farklı değil. Öncelikle kredi almak istediğiniz bankaya kimliğiniz ya da kimlik bilgilerini ibraz eden bir belge ile gitmelisiniz. Banka kimlik numaranızdan mevcut kredi notunuzu, geçmiş ya da ödenmemiş borçlarınızı görüp kredi isteğinizi buna göre değerlendirecektir. Normalde kredi için geçerli bir diğer evrak maaş bordrosu olsa da öğrencilere sağlanan özel avantajlarda öğrencilerin çalışmadığı düşünülüp kredi borcu ödemesi de mezun oldukları bir tarihte başlatılarak bu maaş bordrosu gösterme zorunluluğu sistemi es geçilmiştir. Krediye başvurmak için bir de 18 yaşından büyük olmak dışında başka bir özellik aranmıyor.

Öğrencilere Avantajlı Kredi Özellikleri Nelerdir?

Öğrencilere verilen avantajlı kredi klasik kredilerden farklı olarak sizden kefil istemez, başvuruda gelir belgesini zorunlu kılmaz. Eskiden çalışanların bile kredi alması bir hayli zorken artık bankalar öğrencilerin eğitimlerine de yardımcı olmak istiyor ve bu avantajlı krediler için kolları sıvıyorlar. Öğrenci kredilerine birkaç örnek verecek olursak; 25 bin TL anında kredi, 1000 lira faizsiz kredi, 5000 TL’ye kadar mini kredi, 1.84 faizli kredi gibi sistemler tamamen öğrenciler için geliştirilmiştir. Bu kredilerin hem miktarı düşüktür hem de faiz oranları. Öğrencilerin ihtiyaçları için büyük bir maddi fırsat olan bu kredileri denemenizi öneririz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenci kredi hakkında tüm bilinmeyenleri anlattık. Öğrenciye kredi veren bankalar arasında doğru seçimi de yaptığınız zaman krediniz eğitim hayatınızı oldukça kolaylaştıracak. Avantajlı öğrenci kredisi fırsatı sunan bankalar şunlardır:

  • ING Bank
  • İş Bankası
  • Halk Bankası
  • Ziraat Bank
  • Finans Bank
  • Deniz Bank
  • Garanti Bankası
  • Ak Bank
  • Vakıf Bank

Bu bankalara başvurarak ihtiyacınız olan krediyi alabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.