Ön Onaylı Kredi Nedir?

0

Ön Onaylı Kredi Nedir?

Acil nakit ihtiyacı olan kişilerin en çok başvurdukları seçeneklerden biri olan ön onaylı krediler diğer kredi seçeneklerinin aksine sadece sms, telefon veya internet üzerinden başvuru yapılıp alınabilen kredilerdir. Bu sebeple özellikle zamanları olmayan ve bir an önce nakit bulmaları gereken kişilerin çoğu yoğun bir şekilde ilgi gösterdikleri bu kredileri bankaların belirledikleri oranlara kadar kullanabilmektedirler.

Birçok kişinin başına gelebilen acil durumlar özellikle nakit sorunun acilen çözülmesi gereken durumlar kimi zaman insanları çok zorlayabilmektedir. Bu durumda insanların yardımına koşan bankalar özellikle uzun prosedürlerin ve birçok evrakın gerektiği kredi başvuruları ile zaman kaybetmek istemeyen kişiler için sundukları ön onaylı kredi seçenekleri ile çok önemli bir seçenek sunabilmektedirler.

Ön Onaylı Krediler İle Nakit İhtiyacını Karşılamak

Bankalara gitmeden sadece telefon veya internet aracılığı ile yapılabilmekte olan bu başvurular aynı zamanda bankaların atm’lerinden de yapılabilmektedir. Bu kredilerin başvuru işlemlerinde sadece bankaların kişilerin sahip oldukları bilgileri esas alarak yapacakları kısa bir inceleme ile hemen cevap alınabilmektedir. Banka müşterileri bu konuda taleplerde bulunacakları zaman kredi miktarı ve vade süresi gibi bilgileri kendileri belirtip durumlarına göre ödeme planları yapabilmektedirler.

Çok hızlı bir şekilde cevap alınabilen bu kredilerde onay geldikten çok kısa bir süre içinde istenen miktarlar insanların hesaplarına yatmaktadır. Hesaplarına yatan paraları hızlı bir şekilde çekebilmekte olan banka müşterileri bu sayede ihtiyaçları olan nakit paraya kolayca ulaşabilmektedirler. Her bankada yer alan bu hizmette uygulanmakta olan faiz oranları farklılık gösterebilmektedir.

Ön Onaylı Krediler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu tarz kredilerde genellikle bankaların kara listelerinde yer almayan ve mali geçmişleri temiz olan kişilerin talepleri kısa zaman içinde olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Bankalar kişilerin sahip oldukları kredi notuna göre yaptıkları değerlendirmelerde başka bir bilgiye gerek görmemekte ve ortalama olarak başvurunun yapılmasından 1 – 2 saat sonra cevabı müşterilerine iletmektedirler. Bu sebeple nakit ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözmek isteyen kişiler kısa zamanda sonuç alınabilmekte olan ön onaylı kredi hizmetleri ile rahat bir nefes alabilmektedirler.

Leave A Reply

Your email address will not be published.