PTT Kart Nedir ? Nasıl Alınır ve Nerelerde Kullanılır ?

0

Ptt Kart hakkında önemli bilgileri özet niteliğinde ve anlaşılır bir şekilde anlatacak olur isek eğer ; PttKart, Ptt şirketinin müşterileri için büyük bir özen ile oluşturmuş olduğu, müşterilerine ödeme işlemlerinde yüksek oranda kolaylık sağlama amacı ile tasarlanmış olan bir özel kart uygulamasıdır. En önemlisi Ptt Kart bir ödeme aracıdır. Ptt şirketi posta çeki hesabına sahip müşterilerin şahsi hesaplarında bulunmakta olan paralarını yani bakiyelerini herhangi bir Ptt ATM’si aracılığı ile nakit bir şekilde çekip alışverişlerinde (yurtdışı alışverişleri de bu duruma dahil olmak üzere) nakit olarak kullanma seçeneği kolaylığına sahip olmasını sağlar.

PttKart Nasıl Alınır ?

PttKart sahibi olmak aslında sanıldığı gibi karışık ve zor prosedürler gerektiren bir şey değildir, aksine oldukça kolay bir işlem gerektirir. Eğer zaten Ptt şirketinin müşterisi iseniz herhangi bir Ptt şirketi işyerine nüfus cüzdanı fotokopiniz, mahalle muhtarlığınızdan almış olduğunuz ikametgah belgeniz ve adrese dayalı fatura örneğiniz ile başvuru yaparak kendi adınıza hemen bir posta çeki hesabı açtırıp PttKart’ınıza hızlı bir şekilde sahip olarak kartınızı kolaylık ile tüm alışverişleriniz ve ödemelerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz. 18 yaşından küçükler bu kartı edinme hakkına sahip değildir. Ve şunu da belirtelim, PttKart sahibi olmak için asla herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok. Bu durumda Ptt müşterisi olmamanız da hiç sorun teşkil etmiyor, hemen size en yakın Ptt şirketi şubesine gidip az önce bahsettiğimiz evraklar ile başvuru yaparak müşteri olduğunuz takdirde PttKart ile beraber diğer tüm fırsatlardan da yararlanma hakkına anında sahip olabilirsiniz.

Bunun yanında Ptt şirketi aracılığı ile emekli maaşından yararlanmakta olan tüm müşterilere, Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Dairesi Başkanlığı’na (ASAL) yapılmakta olan tüm ödemeler adına PttKart verilir.

Ayrıca Ptt Kart’ın kişilere özel birçok farklı mesleki kategoride oluşturulmuş hali de mevcut olmakta olup birçok kişi bunlardan yararlanmak için başvuru yapmaktadır. Üniversite okuyan öğrenciler ve akademik personeller için başvuru dahilinde Kampüs Ptt Kart oluşturulur. Esnaflar için ise başvuru dahilinde Esnaf PttKart oluşturulur. Ptt her meslekten kişi için kolaylık sağlamak için uğraşıyor.

 PttKart Nerelerde Kullanılır ?

PttKart, tasarlanma amacına uygun olarak gündelik hayatta herkesin işine yarayacak durumlarda kullanılabilme özelliği taşır. Ptt müşterileri PttKart ile normal alışveriş yapabilirken, internet üzerinden de alışveriş yapabilme hakkına sahip olmaktadır. Aslında Ptt Kart, kartınızda hali hazırda bulunan bakiyenizi nakit olarak kullanabilmenize olanak sağlayarak işinizi kolaylaştırmayı amaçlayan bir kart uygulaması olarak nitelendirilebilir.

Bunun yanında PttKart’ın önemli bir olumlu özelliği daha vardır. PttKart, tüm faturaların ödenmesi, Ptt ile anlaşma yapmış olan kuruluşların ödemeleri gibi birçok kişi için oldukça önem arz eden iş ve durumların da sonuçlandırılabilmesini rahatlıkla sağlamaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.