PTT Kredi Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır?

0

PTT Kredi Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Maddi sıkışıklığa düşenler kredi başvurusu yapmak için bankaların yolunu tutmaktadır. Gerek ihtiyaçlar doğrultusunda gerekse çeşitli yatırımlar için yani ev almak, araba almak gibi farklı yatırımlarda krediler bulunmaktadır. Elbette ki bu kredileri alırken çeşitli yerlere başvuruları bulunmaktadır. Günümüzde en az özel ve devlet bankaları kadar çok kredi başvurusu alan bir yerde PTT. Genellikle emekli maaş müşterileri bu şekilde krediler çekerek daha rahat bir şekilde hareket etmektedir.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalara nazaran biraz daha düşük faiz oranları aynı zamanda da daha düşük masraflarla kredi kullanabilme imkanı sunan PTT’nin verdiği krediler, genelde bir kamu bankasının alt yapısını kullanarak veriliyor. PTT ile kamu bankaları arasında bir anlaşma yapılmış bulunuyor. Bu anlaşma ile birlikte o dönemki duruma göre kredi kullandırıyor. PTT kredisi kullanmak isteyenler emekli maaşını PTT’ye taşıması gerekmektedir. Maaşını taşımak için postaneden bir e-devlet şifresi alarak edevlet üzerinden giriş yapması ve banka değişikliği kısmından emekli maaşını PTT’ye taşınması gerekiyor.

PTT Kredi Başvurusu Nereden Yapılır? Kaç Yaşa Kadar?

PTT kredisi en yakın PTT şubesine gidilerek kimlik ibraz edilmesi takdirinde uzun vadeli ve düşük faiz oranları ile kullanılabiliyor. PTT çeşitli bankalar üzerinden krediler vermektedir. Yani banka kredisi gibi değil ancak devlete ait bankalarla veya özel kuruluşlarla çeşitli anlaşmalar yapılmış ve buna göre bankalardan sizlere uygun şekilde bir sistem sunulmaktadır. Burada önemli olan noktalardan bir tanesi kredi başvurusu yaparken belirli kriterlerinin olması. Örneğin Kredi işlemlerinde 80 yaşına kadar olan vatandaşlar yararlanabilir. Müşteri yaşı ve kredi süresinin toplamı 80 yılı geçmemesi gerekir. Örnek vermek gerekirse, 77 yaşında biri 3 yıl vadeli olarak krediye başvuruda bulunabilir. Ancak dördüncü yıl için vadeyi devreye sokamaz. Çünkü artık 80 yaşını aşmış durumdadır.

PTT Kredi Başvurusu Limit Ve Vade

PTT’nin kredileri şu anda 36 aya varan ve 20 bin lira limiti kadar olan kredilerdir. Bunu da bilmek gerekir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra herhangi bir sıkıntı olmaz. Elbette ki çeşitli farklı bankalardan de bu tarzda krediler sunulmaktadır. Emekliler maaş almış oldukları bankalara ait yerlerden başvurularda bulunabilmektedir. Bazı işyerleri günümüzde artık PTT ile çalışmakta ve onlarda aynı şekilde PTT üzerinden maaş ödemelerini gerçekleştirmektedir. Bu tip durumlarda da yine başvuru yapma şansı bulunmaktadır. Bir anlamda emekli maaş kredisi şeklinde de geçmektedir. Aslında bunun sebebi de PTT üzerinden yapılan emekli maaşları üzerinden ödenmesi durumudur. Herhangi bir şekilde başa bir işleme gerek bulunmamaktadır.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.