QNB Finansbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

0

Altına yatırım yapmak şu sıralar birçok kişinin tercihleri arasında bulunuyor. Bankalar bu sebeple müşterilerine haftasonu bile altın alım imkanı sunan altın hesabı açmak imkanını sunuyor. Özellikle QNB Finansbank bu konuda müşterilerini bir hayli mutlu ederek anlık altın fiyatları üzerinden işlem yapmalarını sağlayacak imkanlar veriyor. Vadesiz mevduat hesabı açmak kadar kolay olan altın hesabı açmak konusunda finasbank adeta çığır açmış durumdadır. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi vermek için yazımızın devamına göz atmanızı öneriyoruz.

QNB Finansbank Vadesiz Mevduat Hesabı Niteliğinde Altın Hesabı

Vadesiz Mevduat hesabı niteliğinde altın hesabı açtığınızda, bu hesapta faiz geliri elde edemezsiniz. Altın fiyatlarında yaşanan artış ve yükselişler sayesinde vadesiz mevduat altın hesabınız sayesinde kazanç sağlamanız mümkündür. Eğer altını düşük fiyattan aldıysanız ve geri satış işlemini gerçekleştirdiğiniz sürede alış fiyatınızın üzerine çıktıysa çok güzel kârlar elde etme imkanınız bulunuyor. Eğer qnb finansbank altın hesabı kullanıcısı iseniz bu konu sizin için fazlasıyla aşikardır.

Bankalar bu işlemler sayesinde gelir elde ettiği için sizden hesap açma ücreti talep etmezler. Yani kısacası herhangi bir masrafınız olmayacaktır. Bununla birlikte bilmeniz gereken bir şeyde hesap işletim ücretlerinin hukuken kaldırılmış olmasıdır.

Altın Hesabının Avantajları

QNB Finansbank altın hesabı açmak için herhangi bir limit bulunmadığı için altın alabileceğiniz bir miktar paranız var ise bu para ile işlem yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse hesabınızda 50 lira para bulunuyorsa bu para ile altın alıp satabilirsiniz.

Tatil Günlerinin Bitmesini veya Mesainin Başlamasını Beklemeye Gerek Yok

QNB Finansbank dijital bankacılık kullanıcıları başlıkta belirtildiği gibi kuyumcuların açılmasını, tatil günlerinin bitmesini gibi durumları beklemeye gerek duymamaktadır. Anlık olarak istediğiniz saatte dijital bankacılık servisinden bu işlemleri yapabilme olanağınız bulunuyor.

Gram Altının Yanı Sıra Çeyrek Altın Alışı Yapabilirsiniz

QNB Finansbank altın hesabı ile çeyrek altın almak işlemlerinizi gerçekleştirme olanağınız bulunuyor. Piyasalarda çeyrek altın alım saatinizde hangi fiyattan işlem görüyorsa o miktar ile altın alarak istediğiniz zaman bozdurma imkanınız bulunuyor. Bankalarda hesap açmanız şu dönemlerde çok önemli bir konu haline gelmiştir. Günlük hayatta yapmanız gereken bir çok işlemi bu sayede kolayca yapabiliyorsunuz.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.