Sağlık Giderleri İçin Kredi Çekilebilir Mi?

0

Sağlık Giderleri İçin Kredi Çekilebilir Mi?

 

Kredi; ihtiyacı olan bireylere bankalar tarafından belirli bir süre ve miktarda verilen, karşılığında da bazı faiz değerleriyle ödeme alan hizmet şeklidir. Öncelikle kredi kullanabilmek için bazı şartlar gerekmektedir. Bu şartlar da aşağıda verilmiştir;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Resmi bir evrakla gelir beyan etmek
  • Bankalarla kullandığınız kredi kartı ve kredi ödeme geçmişinizin düzgün olması
  • Konut kredisi dışında aile gelirinin krediye dahil edilmemesi
  • İpotek verilecekse eşin rızasının yazılı olarak bankaya beyan edilmesi
  • Taşıt kredisinde 48 ay, konut kredisinde 360 ay, ihtiyaç kredisinde de 36 ay vade talebi

Seçtiğiniz bankaya gidip sağlık giderleriniz için kredi çekmek istediğinizi söylediğinizde sizi bireysel ihtiyaç kredisine yönlendireceklerdir. İhtiyaç kredisi; kısa vadede düşük tutarda hızlıca nakit ihtiyaçları karşılayabilmek adına kullanılan kredi şeklidir. İhtiyaç kredisindeki paketler 50 bin liraya kadar olan ihtiyaçların karşılanması için düşük faiz oranlarıyla bireylere sunulmaktadır. Ameliyat, ilaç giderleri gibi sağlık giderleriniz için bu kredi şeklini tercih edebilirsiniz. Bankalar arası faiz oranları değişebileceğinden birçok bankadan fikir almak ödeme kolaylığı açısından yardımcı olacaktır.

Bu krediyi çekmek için ameliyat veya ilaç giderlerinin yer aldığı faturalarınızı göstermeye gerek yoktur. Kredi çekmiş olanların bileceği gibi düşük tutardaki ihtiyaçlar için bankalara gidip kolayca başvuru yapabilirsiniz. Sağlık giderleri de ihtiyaç kredisine girdiğinden başvuru aynı şekilde kolayca gerçekleşir. Fakat banka gelir belgesi ve kimlik talebinde bulunur.

Kredi çekerken en önemli husus kişinin kredi notudur. Kredi notları; 1-699 olanlar kredi alma ihtimali çok düşük en riskli, 700-1099 olanlar kredi alma ihtimali düşük orta riskli, 1100-1499 olanlar kredi alması gelire bağlı az riskli, 1500-1699 olanlar kredi çekme ihtimali yüksek risk grubu iyi, 1700-1900 olanlar da kredi kullanımı çok yüksek ve risk grubu çok iyi olanlardır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.