Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur?

0

Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur?

İnternet üzerinden alışveriş yapmak söz konusu olduğunda karşımıza pek çok farklı seçeneğin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Böylece internet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı kullanımının da yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Tam da bu noktada kredi kartı dolandırıcılığına karşı birtakım önlemlerin alınması da şart olmaktadır. Sanal kart uygulaması da kredi kartı dolandırıcılığına karşı etkili olan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki sanal kart nedir? Kullanıcısına pek çok önemli kazanımları sunan sanal kart uygulamasının kullanıcısına çok sayıda önemli kazanımı da sunduğunu biliyoruz. Bu durum ise doğal olarak karşımıza çok sayıda farklı avantajı getiriyor. Peki sanal kart nasıl oluşturuluyor? İşte ayrıntılar!

Sanal Kart Nedir?

Limitini tamamen kullanıcının belirlediği sanal olarak oluşturulmuş güvenli bir kullanım özelliğine sahip olan kredi kartına sanal kart denir. Söz konusu kartla sadece internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Yani bu kartla restoran ya da kafelerde veya mağazalarda alışveriş yapamazsınız! Çünkü bu kartlar sadece sanal ortamda geçerli olan ve fiziki kullanıma müsait olmayan kartlardır. Özellikle kredi kartı dolandırıcılığına karşı son derece etkili olan sanal kart; kullanıcısına güvenli bir alışveriş yapmanın kapılarını aralamaktadır.

Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Sanal kart nedir? Tam anlamıyla internet ortamında güvenli bir alışverişi mümkün kılan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik sanal kart uygulamasına sahip olmak oldukça pratik bir kullanım özelliğine sahiptir. Tam da bu noktada sanal kart uygulamasının ideal bir uygulama olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu kartın neden ideal olduğu sorusuna gelince; diyelim ki kredi kartınızın limiti 10 bin TL ya da çok daha yüksek bir limite sahip. Böyle durumlarda gayet doğal olarak kredi kartınızla internet üzerinden alışveriş yaparken tereddütler yaşarsınız. Oysa sanal kartın limitini tamamen siz belirlersiniz ve belirlediğiniz limiti istediğiniz an azaltabilirsiniz de! Dolayısıyla sanal kart uygulaması sizi olası kötü senaryolardan da koruyacaktır.

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Günümüz koşullarında sanal kart almak söz konusu olduğunda karşımıza farklı alternatif seçenek çıkmaktadır. Öncelikli olarak sanal kart sahibi olabilmek için mutlaka tarafınıza ait bir kredi kartınızın bulunması şarttır. Tarafınıza ait olan kredi kartı üzerine sanal kart oluşturmak için ise doğrudan bankanızla iletişime geçmelisiniz. Bunu 3 şekilde yapabilirsiniz! Ya doğrudan banka şubesine gidebilir ya telefon bankacılığından giriş yapabilir ya da internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. Bankanızla iletişime geçmeniz halinde oldukça kısa bir süre içerisinde sanal kartınızı oluşturabilirsiniz!

Leave A Reply

Your email address will not be published.