Senetle Altın Satan Yerler Var Mı?

0

Senetle Altın Satan Yerler Var Mı?

Altın fiyatları arttıkça düğün yapmak isteyen ya da çeşitli nedenlerden dolayı altın almak durumunda kalan insanlar da alternatif seçenekler aramaktadır. Önceleri kredi kartı ile altın almak konusu gündemde yer alırken, senetle altın satan yerler var mı? Sorular da sıklıkla sorulmaya başladı. Bu durumun temel nedeni ise nakit bulunmaması ya da kredi kartı limitinin bulunmaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bilindiği üzere senetle araba satan ya da ev satan yerler bulunduğu gibi altın satan yerler de mutlaka vardır. Ancak burada dikkat edilecek en temel husus senetle altın satan yerler hangi şartlarda altın satışı yapmaktadır. İşte bu soruya dair merak edilen detaylar!

Acil bir şekilde nakde sıkışan ya da bir şekilde altın almak durumunda olan kimseler için senetle altın satan yerler aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

  • İkrazatçılar
  • Kuyumcular
  • Bireysel Şirketler
  • Faktoring şirketleri

Söz konusu kuruluşlar aracılığıyla hem senetle altın hem de senetle para alınabilmektedir. Bir de eskiden beri var olan tefeciler de senetle para vermek konusunda alternatif seçenekler arasında yer almaktadır. Ayrıca son zamanlarda birtakım vakıflar da senetle para vermek konusunda hizmet sundukları da bilinmektedir.

Senetle Altın Satan Yerler Var Mı?

İkrazatçılar

Bir ivaz karşılığında borç para ya da altın verip; faiz karşılığında geri alma işini meslek edinmiş kimselere İkrazatçı denir. İkrazatçılar ipotek almak ya da senet almak suretiyle borç para ya da altın gibi değerli eşyaları vererek, karşılığında faiz alan kimselerdir. Bu alanda faaliyet izni bulunan bu tarz kimselerin de son zamanlarda senetle altın vermek konusunda iddialı olduklarını söyleyebiliriz!

Bireysel Şirketler

Kimi bireysel şirketlerin senetle para ve senetle altın vermek konusunda hizmet sunduklarını söyleyebiliriz. Elbette ki bu tür şirketlerin verdikleri para ya da altın karşılığında yüksek düzeyde bir faizde talep ettiklerini söylemek mümkün olmaktadır.

Faktöring Şirketleri

Elbette ki parasal işler söz konusu olduğunda ilk akla gelen seçenekler arasında faktöring şirketleri yer almaktadır. Bu kapsamda faktöring şirketlerinin çok eski dönemlerden bu yana uzanan süreç içerisinde etkili bir şekilde borç para ve değerli varlık verdikleri de bilinmektedir.

Kuyumcular

Esasında çok eski dönemlerden günümüze kadar uzanan süreç içerisinde kuyumcular hep altında özdeşleşmiş kimselerdir. Dolayısıyla altın almak söz konusu olduğunda kuyumcuların çok sayıda alternatif seçeneğini sunabildikleri de biliniyor. Bu kapsamda mahallenizin kuyumcusundan ya da tanıdık bir kuyumcu vasıtasıyla senetle altın almak en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkıyor!

Leave A Reply

Your email address will not be published.