Sermaye Olmadan Yapılabilecek İşler, Sermayesiz İş Fikirleri

0

Çocuğumuz işimiz olduğu halde artan harcamalarımızdan dolayı ek gelir elde etmenin mantıklı olduğunu düşünüyoruz. Ya da öğrenciysek part time ya da internet üzerinden boş vakitlerimizde gelir elde edebileceğimiz işler arıyoruz. Şu anda ortaya bir para koymadan sermaye olmadan yapılacak işler kulağa etkileyici geliyor. Biz de bu bölümde sermayesiz iş fikirleri hakkında detaylı bilgiler paylaşmak istedik.

Sermayesiz İş Fikirleri

Belirli bir birikimi olmayan insanlar için bu işler altın değerinde. Tabi ki sermaye olmadan para kazanmak havadan gelecek bir para olarak algılanmamalıdır. Para kazanmak istiyorsak mutlaka zamanınızdan, kendimizden ve bunun gibi birçok şeyden fedakarlık yapmak zorundayız. Yoksa bunları yapmadan ancak illegal yollardan para kazanabiliriz. Bizim amacımız legal olarak ve ortaya herhangi bir sermaye koymadan para kazanmak.

O halde gelin birlikte parasız kurulabilecek işler hakkında bilgi edinelim. Kim bilir belki bu bahsedeceğimiz işlerden birini seçersiniz.

Sermaye Olmadan Yapılabilecek İşler

Makale Yazmak: Bu çağda hepimizin telefonu cebinde var. Bu iş için işte cebimizdeki telefonlar bile yeterli olacaktır. Tabi ki işte kazanacağınız para sizin çalışma şeklinizle aynı doğrultuda artıp azalacaktır. İnternetten herhangi bir makale yazma sitesine üye olarak boş zamanlarınızda sermayeye gerek duymadan makale yazabilirsiniz. Kendi ek gelirinizi kolay bir şekilde bu iş üzerinden sağlayabilirsiniz. Çok çalışırsanız belki de bir memurdan bile daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Yazı yazmak ilgi alanınıza giriyorsa bu iş tam size göre demektir.

Muhasebecilik: Muhasebecilik yaparak sermaye olmadan nasıl para kazanılır derdinden kurtuluyoruz. Küçük işletmelerde bu işe bakmak için tam zamanlı eleman aranmaz. Genelde işleri düzenleyecek ve küçük konulara yardımcı olacak elemanlar aranır. İnternetten veya gazete üzerinden muhasebecilik ile ilgili ilanlara bakabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Hem bu işi yüz yüze olarak yapmak şart değil. İşletme ile kararlaştırıldığı zaman online olarak evinizden de çalışarak muhasebecilik işini yapabilirsiniz. İster ek iş olarak isterseniz de birden fazla işletmenin muhasebesine bakarak ana gelir kaynağı olarak. Seçilecek rahat ve sermaye gerektirmeyen bir iş arayanlar için Muhasebecilik bulunmaz Hint kumaşı.

Blogger: Blog yazarak kendi sayfanızı kurabilirsiniz. Sermaye olmadan nasıl iş kurabilirim diyenleri duyar gibiyim. Paranız yoksa biraz vakit ve emek harcayarak bu işi yaparsanız çalıştığınız kadar gelir elde edebilirsiniz. Bir bilgisayar veya telefon üzerinden kuracağınız blog sayfası ile isterseniz sayfanızın reklamını yayınlayarak daha geniş çevrelere ulaşabilirsiniz. Düzenli ve disiplinli bir şekilde blog sayfanız ile ilgilendiğiniz takdirde gelişip büyümeniz ve para kazanma hızınız çok çabuk artış gösterecektir. İnternette aktif olan blog sayfalarından esinlenerek blog sayfanızda yeniliklere gidebilir, akışı takip ederek, gündemde olan konuları yakalayarak kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Kozmetik Ürün Pazarlamacısı: Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kozmetik işi ile sermaye olmadan iş kurmak çok mantıklı. Belirli kozmetik şirketleri ile anlaştığınız takdirde sattığınız ürün kadar elde edilen gelirlerden komisyon elde edebilirsiniz. Bu işte çevre kurmak oldukça önemli. Yakın çevrenizde olan insanlara reklamını yaptığınız ürünleri satabilirsiniz ve bu sayede sattığınız ürünlerin üzerinden sermayesiz olarak para kazanabilirsiniz. Hatta bir Instagram sayfası açarak satışını aldığınız ürünleri orada da daha geniş bir çevreye internetin gücüyle tanıtabilirsiniz. Ve ayrıca firmadan size gelen hediyeler ile kozmetik masraflarından da kurtulmuş olursunuz. Yani bir taş ile iki kuş vurursunuz. Gayet mantıklı ve sıfır sermaye gerektiren kozmetik işi deneme değer işler arasında yerini alıyor.

Logo Tasarlama, Fotoğraf Satma: Bir çok marka logolarını profesyonel şirketlere tasarlatıyor. Bizim hedefimiz onlara nazaran biraz daha küçük işletmelerde tasarımlar yapmak. Küçük firmalara, işletmelere hatta YouTube kanallarına bile evden belirli bir bilgisayar kullanma yeteneğimiz varsa kolayca tasarlayacağımız logolar sayesinde sermaye olmadan ne iş yapabilirim diyenlerin sorularını cevaplamış oluyoruz.

İyi bir telefon kameranız varsa çektiğiniz fotoğrafları yine sizin belirlediğiniz ücret karşılığında internet üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Kaliteli ve özgün olarak çekilen fotoğrafları almak için müşterileriniz sıraya girecektir.

Sermayesiz İş Hakkında Önemli Hususlar

Günümüzde belirli bir sermaye olamadan ya mafyalar ya da illegal olarak iş yapan insanlar para kazanır. Unutmayın sermaye olmasa bile ya zekanızı ya da zamanınızı harcamadan kimse size para vermez. Sermaye olmadan ticaret yukarıda belirtilen ve sizin aklınıza gelen işler ile yapılabilir. Bu işler ile iyi gelir elde edebilirsiniz.

Bu yazımızda sermayesiz iş fikirleri ile ilgili bilgiler verdik. Dilerseniz internet üzerinden kazanç sağlamayı düşünenler için hazırladığımız, internetten para kazanmak için yeni iş fikirleri başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.