SHIBA INU Nedir? SHIB Coin Nasıl ve Nereden Alınır? 2021

0

Son bir kaç günde çok sert bir yükseliş yaşayan SHIBA INU, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Bizde bu yazımızda SHIBA INU nedir, SHIB Coin nasıl ve nereden alınır gibi soruların cevaplarını paylaşacağız. İşte SHIB Coin ile ilgili güncel bilgiler..

Pandemi döneminde en çok para kazandıran yatırım aracı şüphesiz kripto para birimleri oldu. Sadece bitcoin değil bir çok altcoinde rekor seviyelere yükseldi. Özellikle Elon Musk tarafından desteklenen Dogecoin gibi veya ethereum gibi farklı kripto para birimleri çok sert yükseldi. Yatırımcılarına ciddi anlamda para kazandırdılar. Şimdi ise gözler SHIBA INU, diğer bir deyişle SHIB Coin‘e çevrilmiş durumda.

SHIB COİN NEDİR?

Takas işlemlerinde kullanılan ve sanal para biri olan kripto paralar yeni çağın gözdesi haline gelmiştir. Son dönemlerde çoğalan kripto paralardan bazıları, yaşadıkları yükselişlerle insanların yatırım yapmak için can attığı coinler haline gelmiştir. Örneğin Dogecoin, hızla yükseliş göstererek tokenın Coinmarketcap sıralamasında 4. Sıraya yerleşmişti ve kısa sürede ün sahibi olmuştu. Günümüzde kripto paraların yatırımlarda daha çok tercih edilmesi, Dogecoin (DOGE) gibi dijital paraların çoğalmasına neden olmuştur. Bunlarda biri de 2021’ in Mayıs ayında piyasaya sürülen ve Dogecoin piyasasına meydan okuyan Shiba token’dır. Dogecoin’e rakip olarak piyasaya giren SHIBA INU (SHIB) isimli kripto para, neredeyse bir haftada %500 yükseliş yakalamış, bu nedenle uzun vadeli yatırım yapmak isteyenlerin en çok arattığı kripto para haline gelmiştir.

Shiba Inu (SHIB) son zamanlarda yatırımcıların gündeminde olan ERC-20 token’ dır. Shiba token, merkezi kökeni belli olmadığı halde ShibaSwap’ te listelenmiş ilk kripto para birimidir. SHIB, resmi internet sitesinde “kendiliğinden oluşan merkezi olmayan bir topluluk oluşturma deneyi” olarak tanımlanmıştır.

DOGECOIN KILLER (Dogecoin Katili) lakaplı Shiba token, geçtiğimiz günlerde piyasaya girerek üzerinde büyük ilgi uyandırmıştır. Dogecoin’ e benzer bir meme olarak nitelendirilen Shiba token’ın, kısa süre içerisinde Dogecoin’ı geçeceği söylentileri de bulunmaktadır. Özellikle %128 oranında kar sağlayacağının iddia edilmesi, herkesin dikkatini çekmiştir. SHIB’ın sadece bir günde 0,00000274 gibi bir sayıdan 0.00001173 dolar seviyesine yükselmesi, hakkında çıkan söylentileri doğrulamaya başlamıştır.

Önceleri Elon Musk’ın Tweetleri ile dikkat çekmeye başlayan Shiba token, 8 Mayıs’ta yaşadığı yükselişle hem kripto para forumlarında hem de sosyal medyada hakkında en çok konuşulan coin olmuştur. Popüler kripto para borsası Binance, 10 Mayıs 2021’ den itibaren Shiba Inu ile işlem yapılacağını duyurdu.

SHIBA INU NASIL VE NEREDEN ALINABİLİR?

Shiba Token, piyasaya yeni girmiş olmasına rağmen hem yaptığı yükselişle hem de Dogecoin’e meydan okumasıyla kısa sürede ilgi odağı haline geldi ve herkesin aklında “Shiba inu nasıl ve nereden alınabilir?” sorusunu oluşturdu.

Ünlü kripto para borsası Binance, Shiba token’ ı listeleme kararını duyurdu. Binance’ nin yeni yaptığı duyuru da SHIB’in İnovasyon Alananı’nda yer alacağı ve SHIB/USDT ve SHIB/BUSD çiftleriyle işlem göreceğini bildirdi. Binance üzerinden Shiba Inu (SHIB) Alma aşamaları ise oldukça basit. 4 Aşamayla SHIB alabilirsiniz, bunlar:

  1.  Binance borsasına resmi web sitesi üzerinden giriş yapın,
  2.  Kimlik bilgileriniz ile hesabınızı onaylayın,
  3. Onayladığınız hesabınıza belli bir miktar bakiye yükleyin,
  4.  Arama formundan SHIB’i aratarak istediğiniz birim üzerinden satın alın.

Shib token, Binance borsası dışında; Huobi Global, OKex, Uniswap, Gate.io gibi birçok global platformlar üzerinden rahatlıkla satın alınabilir.

SHIB Coin Binance borsasında listelenmesi sonrasında işle hacminde artış ile beraber güncel fiyatlamaları da yatırımcılar tarafından merak edilmekte. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.