SMS İle Kredi Veren Bankalar

0

SMS İle Kredi Veren Bankalar

Bilindiği gibi bankalardan kredi alabilmek için birçok farklı yol vardır ve sms ile kredi almak bunlardan biridir. Artık insanların bankalara gitmeden sadece cep telefonlarından atacakları bir sms ile kredi alabilmeleri mümkün olabilmektedir. Birçok bankanın uyguladığı bu yöntem de müşteriler kredi taleplerini bankalara iletmekte ve kısa zaman içinde yapılan incelemelerden sonra kendilerine gerekli yanıt gelmektedir. Bilindiği gibi bankalar her türlü kredi başvurularında müşterilerinin belli başlı özelliklerini incelemektedirler.

Tüm bankalarda geçerli olan kredi notu, haciz durumları veya daha önce bankalar ile olan ilişkileri gibi konular her zaman için insanların kredi başvurularında alacakları yanıtları direkt olarak etkileyen unsurlardır. Ancak sms ile yapılan başvurularda bankalar belli bir limit belirlemektedirler. Yani çok büyük rakamlarda yapılacak olan kredi başvuruları genellikle bu yöntem ile alınmamakta ve banka şubelerine gitmek gerekmektedir.

Hangi Bankalar Sms İle Kredi Vermektedir?

Sms ile kredi başvurusu yapan müşterilerin ön kontrollerinde bir sorun olmadığı takdirde kısa zaman içinde talep yanıtlanmakta ve talep edilmekte olan miktar müşterilerin hesaplarına yatırılmaktadır. Herkes için büyük bir kolaylık olan ve aynı zamanda insanların maddi sorunlar yaşadıkları dönemlerde çok ciddi bir yardımcı olarak gördükleri bu hizmetleri veren önemli bankalardan bazıları şunlardır;

  • Garanti Bankası
  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Akbank
  • Vakıfbank
  • Halk Bankası
  • Odeabank

Sms İle Kredi Hizmeti Almak İçin Banka Seçimi

Toplam kullanıcı sayıları milyonları bulmakta olan bu bankalardan sms ile kredi talebinde bulnabilmek için öncelikle hangi bankanın bu mesaj da ne gibi bilgiler istediklerini bilmek gerekmektedir. Tüm bankalarda farklılık gösterebilmekte olan bu mesaj içeriklerinde genel olarak kişilerin kendilerine ait olan kimlik numaraları, talep edilen kredi miktarı, aylık gelir veya talep edilen vade gibi bilgiler istenebilmektedir. Bu mesajdan sonra kısa süre içinde insanlar ile iletişime geçmekte olan banka yetkilileri son işlemleri yaparak insanların kredilerine hızlı bir şekilde kavuşabilmelerini sağlamaktadırlar.

Özellikle son yıllarda acil nakit ihtiyaçlarında insanların en çok kullandıkları işlemlerin başında gelen ve birçok kişiye çok ciddi bir şekilde kolaylık sağlayan bu hizmetler sayesinde bankalar da müşteri sayılarını hızlı bir şekilde arttırmaktadır. Bu hizmetlerden faydalanmak isteyen kişiler aynı zamanda hangi banka için hangi numaraya sms atmaları gerektiğini de bilmelidirler. Artık insanlar sms ile kredi veren banka isimlerini araştırarak nakit sorunlarını çok kısa zaman içinde çözebilmektedirler.

Leave A Reply

Your email address will not be published.