Taşıt Kredilerinde Yaş Sınırı

0

Taşıt Kredilerinde Otomobil Yaş Sınırı

Her banka kendi prensiplerine uygun olarak kredi vermektedir. Taşıt kredisi de bu kredilerin arasında yer almaktadır. Bununla birlikte bankalar bu krediyi verirken belirli  bazı şartlar koşmaktadır. Bu şartlar genellikle ödeme ve yaş sınırı ile alakalıdır. Taşıt kredisindeki bu yaş sınırı ise bankalar tarafından belirlenmektedir. Taşıt kredilerindeki bu yaş sınırı koşulu ile birlikte aynı zamanda aracın kalitesi ve markası da göz önünde bulundurulmaktadır. Bu inceleme de aracın kullanımı, modeli ve daha birçok özelliği bilinmektedir. Ardından banka aracın durumuna göre müşteriye kredi sunmaktadır. Müşteri de bu kredilerden kendi aracına uygun olanı seçmektedir. Kredi seçiminde ise mutlaka dikkatli davranılmalıdır. Sunulan krediler bankanın kendi prensiplerine uygun olduğu için  aracınızın kalitesi ve yaşına en orantılı krediyi seçmelisinizdir.

İkinci El Taşıt Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • İkinci el taşıt kredisi başvurusunda bulunurken vadelere dikkat edilmelidir.
  • Ödenecek aylık tutarlara dikkat edilmelidir .
  • Masraflar göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Otomobile uygun kredi seçimi yapılmalıdır.
  • Kredi alınacak banka iyice araştırılmalıdır .
  • Başvuruda belirlenen faiz oranlarının krediye uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Tüm bunlar ikinci el taşıt kredisi başvurusunda bulunduğunda dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır. İkinci el taşıt alırken muhakkak bazı konuları iyi araştırmalı ve ona göre kredi talebinde bulunulmalıdır. Ayrıca bunlar sıfır bir araç kredisi için yapılan başvuruda da dikkat edilmesi gereken hususlardır. Araç yaşı konusunda ise her banka farklı yaş sınırı belirleyebilmektedir. Buna ilişkin olarak  araç yaşı 10’a kadar olabilir ve bu araçlar için bankalar kredi verebilmektedir. Yine de bankaların belirlediği  minimum araç yaş sınırı 5-8 arsındadır.  Araç alımında sunulan kredi seçenekleri için ise detaylı bir araştırma yapılmalı ve otomobile uygun olan kredi seçeneği tercih edilmelidir.

Taşıt Kredisinde Otomobil Yaşına Göre Belirlenen Krediler

Bilindiği gibi her bankanın belirlediği taşıt kredisi otomobil yaşına göre farklılık göstermektedir. Bununla birlikte otomobilin yaş sınırı da her bankanın şartlarına göre değişmektedir. Örneğin garanti bankası 10 yaşa kadar olan otomobiller için 48 ay vadeli kredi verebilmektedir. Diğer bankaların ise yine bazıları 10 yaşa kadar, bazıları da 8 yaşa kadar kredi verebilmektedir. Bu kredilerin seçiminde ise bankanın sunduğu koşullar, otomobilin yaşına uygun olup olmadığı, vade süreleri ve ödeme tutarlarının ne kadar olduğu ayrıntılı bir şekilde bilinmelidir. Daha sonra ise kredi seçeneklerinden satın alınacak olan taşıta uygun olanı tercih edilmelidir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.