TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama

0

TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama

Hayatımızın pek çok alanında artık TC kimlik numaralarınızı kullanarak işlemlerinizi çok daha kısa sürede yapabilmektesiniz. Bankacılık işlemleriniz için de TC kimlik no ile kredi notu sorgulama yapabilmektesiniz. Bankaların hepsinde ortak olarak kullanılan KKB’de size ait olan kredi notu bulunmaktadır.  Özellikle KKB^’de yer alan bilgilerinize TC kimlik numaranızı kullanarak ulaşmanız da mümkün olmaktadır.

Kredi notunuza ulaşabilmek için kısa mesaj atabilir, en yakın banka şubesine gidebilir veya Findeks’i tercih edebilirsiniz. Kredi kullanabilmeniz için kredi notu oldukça önemlidir. Çünkü hiçbir banka kredi notu düşük olan müşterilerine kredi kullandırarak risk almak istememektedir. Bunun için kredi notunuzun yüksekliği sizin için avantaj saplamaktadır. Son zamanlarda TC kimlikle birlikte pek çok farklı sorgulama işleminin etkili bir düzeyde yapılması mümkün olmaktadır.

Kredi Notu Neden Önemli

Bankalar borç verdikleri her bir kuruşun geri alınacağından emin olmak isterler bu nedenle de kredi notu büyük önem taşımaktadır. Kredi notu demek daha önce kullandığınız kredilerde ödemelerinizi zamanında yapmanıza ve eksiksiz ödemler ile yapmış olduğunuz her türlü işlemi kapsayarak yapılan değerlendirmelerden oluşmaktadır.

TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama

Kredi kullanmadan önce TC kimlik no ile kredi notu sorgulama yaparak uygun olup olmadığınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu sayede eğer notunuz düşük ise başvurunuz hakkında önceden fikriniz olacağı için banka tercihlerinizi belirlemekte veya kullanacağınız kredi miktarını tekrar gözden geçirmenize yardımcı olabilir.

Kredi Notu Öğrenme Yolları

Birkaç basit uygulama ile kredi notunuzu hemen öğrenebilmektesiniz. En sık tercih edilen yöntemlerden biri olan banka üzerinden, Findeks ve sms ile yapılan sorgulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Banka üzerinden kredi başvurusu için belgelerinizi verirken ilgili personele kredi notunuzu sorabilirsiniz. Eğer kredi kullanmadan önce öğrenecek iseniz bankanıza bir dilekçe aracılığı ile başvurmanız yeterli olmaktadır.

Findeks üzerinden işlem yapabilmeniz için bazı üyelik işlemlerini ekstra olarak yapmanız gerekmektedir. Bu uygulama ile bireysel veya ticari olarak kredi notunuzu öğrenebilmektesiniz. Belirlenen alanların doğru olarak doldurulmasının ardından yapılan üyelik işlemleri onaylandıktan sonra üyelik başlamaktadır.

Bu sorgulamaların en pratik ve hızlı yolu ise sms ile yapılanıdır. Oldukça basit ve hızlı bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilmektesiniz. TC kimlik no ile kredi notu sorgulama yapmak için telefonunuzun sms bölümüne gelerek kimlik numaranızı ve bir boşluk bırakarak doğum yılınızı yazmanız gerekmektedir. Yazdığınız bu mesajı 1112 numarasına mesaj olarak gönderdiğiniz zaman hemen kredi notunuzu öğrenmektesiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.