Telefon Kredisi Veren Bankalar 2019

0

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), 2014 yılı itibari ile kredi kartları üzerinden yapılan taksitli telefon satışlarına son verdi. Kredi kartları ile yapılan teknolojik alışverişlerde ödemelerin yapılmadığından ötürü cari açığın fazla olması, BDDK’nın taksitli telefon satışlarına son vermesine neden oldu. Bu durum, teknoloji şirketleri üzerinde oldukça derin etkiler meydana getirdi. Satışların neredeyse durma noktasına getiren bu gelişme, alternatif çözüm önerileri türetmelerine neden olmuştur. Teknoloji şirketleri, bankalar ile anlaşma yaparak kendilerince gönderilen müşterilere ihtiyaç kredisi adı altında telefon kredisi vermelerini talep etmiştir. Bu yazımız içerisinde akıllı telefon almak isteyen kişilere telefon kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Denizbank Teknolojik Alışveriş Kredisi

Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazalarından birisi olan Media Markt, Denizbank ile yapmış olduğu anlaşma sonucunda 36 aya kadar vadelendirilmiş bir kredi veriyor. Telefon başta olmak üzere her türlü teknolojik ürün ve hizmet için alınabilecek kredi için minimum 5 ay, maksimum ise 36 ay vade seçeceği bulunuyor. Media Markt şubeleri içerisinde bulunan Denizbank köşelerinde bankaya dahi gitmeden masrafsız telefon kredisi çekebilirsiniz.

Fibabanka Telefon Kredisi

Ülkemizde bulunan bir diğer teknoloji mağaza zinciri olan Vatan, sıfır telefon almak isteyen müşterilerine 12 ay taksitli olacak şekilde kredi veriyor. Tüm Vatan Bilgisayar şubelerinde geçerli olan bu kampanya için şu an için herhangi bir limit bulunmuyor. Bir kişi, Vatan Bilgisayar içerisinde yer alan herhangi bir telefonu seçerek Fibabanka aracılığı ile 12 taksitli olacak şekilde taksitli telefon alımı yapabilir.

İş Bankası Teknoloji Kredisi

İş Bankası, telefon kredisi veren bankalar arasında bağımsız bir şekilde ilerlemektedir. Herhangi bir teknoloji mağazası ile anlaşması bulunmayan banka, müşterilerinin diledikleri yerden alışveriş yapmalarına imkan tanımaktadır. 36 aya kadar vadeli olacak şekilde teknoloji kredisi veren banka, bu kredi türü için %1,22 kredi faiz oranı uygulamakta. Kredi, satın alınacak olan ürünün tam tutarı üzerinde verilmektedir. Hayat sigortası, bu kredi için her müşterinin yaptırması gereken bir gereklilik olduğunu da belirtmek isteriz.

ING Bank Teknoloji Kredisi

Ülkemizdeki en büyük teknoloji mağaza zinciri olan Teknosa ile çalışan ING Bank, Tekno kredi hizmeti ile akıllı telefon almak isteyen kullanıcılara destek olmaya devam ediyor. 36 aya kadar vadeli olarak sunulan kredi sayesinde en güncel telefonları alarak kullanabilirsiniz. Tekno kredi ile akıllı telefon dışında televizyon gibi diğer teknolojik cihazları da sorunsuz bir şekilde satın alabilisiniz.

Telefon kredisi veren bankalar dışında taksitli telefon alabileceğiniz farklı noktalarda bulunmaktadır. Ülkemizde hizmet veren telefon operatörleri (Turkcell, Türk Telekom, Vodafone) müşterilerine faturalarına ek olarak taksitli bir şekilde telefon satışı gerçekleştirmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.