Ticari Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

0

Ticari kredi kartı nedir? Ticari kredi kartı nasıl alınır? Hangi bankalar ticari kredi kartı vermektedir? Ticari kredi kart ücretleri ne kadar?

 

Son yıllarda kredi kartların yoğun kullanımı ve nakit kullanıma olan ilginin azalması, kredi kartlarının çeşitlenmesini ve her ihtiyaca uygun bir kart seçeneğinin kullanıcılara sunulmasını sağlamıştır. Bu yönüyle baktığımız zaman  bireysel kullanıcıya hitap eden kartlar, ticari işletmelere hitap eden kartlar, seyahat alışverişleri sunulmuş kartlar veya tatil harcamaları için sunulmuş kartlar gibi birçok alternatif  olduğunu görmekteyiz.

Ticari kredi kartı nedir?

Ticari kredi kartları yapı itibarıyla diğer kredi kartlarıyla aynı olmakla beraber sunduğu avantajlarla normal kartlarından önemli ölçüde farklılık göstermektedir. Öncelikle limit konusunda diğer kartlara göre belirgin bir üstünlükleri vardır. Ticari işletmenin büyüklüğüne ve bankacılık işlemlerinin hacmine göre ticari kredi kartlarının limitleri de farklılık göstermektedir.  Diğer kredi kartlarından ayrılan bir diğer yönü normalde taksitlendirme yapamadığımız alışverişlerde taksit yapabilme seçeneği sunmalarıdır. Örneğin normal kredi kartı ile cep telefonu alırken taksit yapılamıyorken, ticari kredi ile cep telefonu harcamalarında da taksitlendirme yapabilme imkanı bulunmaktadır.

 

Ticari kredi kartı nasıl alınır?

Ticari kredi kartı alabilmek için ticari bir işletmenizin olması  ve bu işletmenizin bankada aktif olan bir işletme hesabının bulunması gerekmektedir. Ticari hesabınız doğrultusunda bankalardan ticari krediler alabilir veya ticari kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Ticari kredi kartı başvurusunda belirleyici olan işletmenizin banka ile olan ticari faaliyetlerinin hacmi ve işletmenizin sicil geçmişidir. Bu koşullar ile ilgili asgari şartlar sağlandığında ticari kredi almak oldukça kolaydır.

 

Hangi bankalar ticari kredi kartı vermektedir?

Ticari kredi kartını bütün bankalar vermektedir. Önemli olan kredi kartı almak istediğiniz bankada ticari hesabınızın olmasıdır.

 

Ticari kredi kart ücretleri ne kadar

Ticari kredi kartlarının ücretleri bireysel kredi kartlarına göre daha yüksektir. Ticari kredi kartınızın limitine göre farklı kredi kartı ücretler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak çoğu zaman işletmenin banka hesap hacminin büyük olması veya banka ile yapılacak sözleşmeler sonrasında ticari kredi kartı ücretini ödememe gibi bir seçeneğiniz bulunmaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.