Ticari Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

0

Bu yazımızda ticaret ile uğraşan kişilerin çok fazla merak ettiği ve sürekli araştırdığı Ticari kredi kartı nedir? nasıl alınır? sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

Ticari Kredi  Kartı Nedir?

Türkiye kredi kartı kullanımı bakımından bir çok ülkenin önündedir. Yurt dışında daha kolay verilebildiği ve gelirin kat kat üstü limit verilmektedir. Fakat bizim ülkemizde kullanımı çok daha farklıdır. Kredi kartlarında bankaların sunmuş olduğu kredi kartı çeşitleri müşterinden müşteriye farklılık göstermektedir. Banka kredi kartlarının isimleri ve özellikleri değişik olarak göstermesinin yanı sıra tüm bankaların hem ticari kişiler hem gerçek kişiler için ortaya çıkarmış olduğu kredi kartları bulunmaktadır. Ticari kredi kartları ticari hayatınızda size belli başlı bazı kolaylıklar sağlamak için taksit avantajları sağlar. Şirketinizle alakalı olan her şeyde bu kartı kullanabilir ve bu sayede çek, senet gibi şeylere zaman ayırmadan işlemlerinizi hızlı bir biçimde halledebilirsiniz.

Ticari Kredi  Kartı Nasıl Alınır?

Kesinlikle olmazsa olmaz dediğimiz şart Tüzel bir kişiliğinizin (vergi numarası) olmasıdır. Kısaca anlatmak gerekirse, LTD vb. şirket üzerinde bir ortaklık payınız ya da  aktif bir şahıs firmanızın olması gerekmektedir. Ticari kartlar tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi risk ürünüdür ve şirketin bankada ki kredi limitleri dahilinde tahsis edilmektedir. Bankaya son 3 yıl beyannameleri (basit usul tutuluyorsa işletme defteri yeterlidir), vergi levhası, kimlik fotokopisi, imza beyannamesi, varsa ve yüksek limit talep ediliyorsa arsa, ev, araç belge fotokopileri ile herhangi bir ticari kart veren bankaya giderek alabilirsiniz.

Ticari Kredi Kartı Avantajları

Yukarıda ticari kredi kartı nedir? ticari kredi kartı nasıl alınır* gibi soruları cevapladık. Şimdi ticari kartın avantajlarına geçelim. Normal bireysel kredi kartının tüm özelliklerini barındırmaktadır. Taksit olmayan sektörlerde taksit yapabilir. Ödemelerinizi doğrudan kredi kartı  yapıp hediye puanlar kazanabilir ve nakit taşıma gibi bir dertten kurtulabilirsiniz.  Büyük tutarlı bir ekstre geldiyse ticari karta sahipseniz bunu erteleyebilirsiniz. Sigorta ve SGK  gibi ödemelerinizi ticari kartınıza bağlayabilir ödemeyi unutma ve faiz gibi durumlardan kurtulabilirsiniz. Umarız ticari kredi kartı nedir? nasıl alınır? başlıklı yazımız faydalı olmuştur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.