TransferWise Nasıl Para Gönderilir ?

TransferWise Para Gönderme Ücretleri

0

TransferWise, Western Union benzeri bir sistemdir. Bu sistem ile uluslararası para transferi gerçekleştrebilirsiniz. Oldukça geniş ülke yelpazesi bulunan sitem, küçük miktar olmak üzere komisyon almaktadır. Durum böyle olunca hem TransferWise nasıl para gönderilir hem de TransferWise para gönderme ücretleri şekilde aramalar yapılmaktadır. Yazımız sayesinde tüm bu bilgilere ulaşmış olacaksınız.

TransferWise Nasıl Para Gönderilir ?

İlk olarak TransferWise’ın resmi internet sitesinden üye olmanız gerekmektedir. Üyelik ücretsizdir. Üyelikten hemen sonra transfer işlemine başlayabilirsiniz. Parayı hem internet bankacılığı ile hem de kredi kartınız ile gönderebilirsiniz. Bu seçimi yaptıktan sonra göndereceğiniz para miktarını belirtmeniz gerekmektedir. TransferWise, güncel kur ile işlem yaptığı için bu noktada sorun yaşamazsınız. Para, yerel birimde karşı kişinin hesabına ulaşmaktadır. Örneğin; Türkiye’den TL olarak Amerika’ya para gönderirseniz, para gönderdiğiniz kişi parayı dolar olarak çekecektir. Bu sebep ile TransferWise, güncel kur oranları ile işlem yapmaktadır. Bu sayede TransferWise nasıl para gönderilir ve TransferWise’dan para gönderme işlemi gibi konulara cevap vermiş olduk.

transferwise-para-gönderme-ücretleri
transferwise-para-gönderme-ücretleri

TransferWise Para Gönderme Ücretleri

Sistemi kullanmanın ücretsiz olduğundan bahsetmiştik fakat TransferWise para miktarına göre komisyon almaktadır. Durum böyle olunca TransferWise para gönderme ücretleri merak edilmektedir. Para gönderme ücretini kısa bir örnek ile açıklamaya çalışacağız. Türkiye’den İngiltere’ye 1000 TL göndermek isterseniz, 17.06 TL komisyon alınacak ve 982.94 TL para göndereceğiniz kişiye ulaştırılacaktır. Bu da güncel kur ile 126.27 Pound yapmaktadır.

TransferWise ile Western Union arasında pek fark bulunmamaktadır. TransferWise’ın para gönderme ücreti, Western Union’a göre daha uygundur. Bu sistemi kullanarak Afrika, Asya, Avrupa, Okyanusya, Amerika gibi tüm kıtalara para gönderebilirsiniz. Bu da neredeyse tüm dünya ülkelerine para göndermenize olanak sağlamaktadır. Özellikle Afrika kıtası, birçok uluslararası para gönderme servisinde yer almamaktadır fakat TransferWise, bu kıta için de para gönderme işlemi sağlamaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.