Trendyol Para İadesi Hesabıma Ne Zaman Geçer?

0

Online satış yapan e – ticaret sitelerinin sayısı her geçen gün itibariyle artış gösteriyor. Özellikle Trendyol gibi çok geniş kapsamlı online alışveriş sitelerinin varlığı beraberinde önemli kazanımları da getiriyor. Üstelik Trendyol çok sayıda önemli avantajı da müşterilerine sunabiliyor. Ancak kimi zaman Trendyol üzerinden yaptığınız alışverişten farklı nedenlerden dolayı vazgeçebiliyoruz. Böyle zamanlarda Trendyol para iadesi gündeme geliyor. Bu aşamada sürecin nasıl ilerlediği de yanıtı merak edilen bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Peki Trendyol para iadesi hesabıma ne zaman geçer? Tarzında soruları siz de soruyor musunuz? Bir de Trendyol iade süreci nasıl işliyor? Bu soruların yanıtını merak ediyorsanız, bizi takipte kalın!

Trendyol Para İadesi Ne Zaman Hesaba Geçiyor?

Günümüz koşullarında online alışveriş sitelerinin iade garantisi bulunmaktadır. Bu durum elbette ki Trendyol için de geçerlidir. Genel olarak BDDK ya göre şayet para iadesi söz konusuyla ilgili firmanın bu para iadesini 15 iş günü içerisinde yapması şarttır. Ancak iade sürecinin firmadan firmaya farklılık taşıdığını ifade etmek de mümkün olmaktadır. Bu kapsamda gayet doğal olarak Trendyol para iadesi hesabıma ne zaman geçer? Sorusu da yanıtı merak edilen bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır.

Trendyol Para İadesi Hesabıma Ne Zaman Geçer?

Trendyol para iadesinin ortalama 2 ile 10 gün arasında değişiklik gösterdiğini ifade edebiliriz. Bu durum esasında alışverişi yaptığınız banka kartıyla da doğrudan ilgili olmaktadır. Bir de alışverişin hangi aşamasında iade talep ettiğiniz de paranın hesabınıza yatış sürecini doğrudan etkilediğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte Trendyol para iadesi süreci nasıl işler? Sorusu da yanıtı merak edilen bir diğer sorudur.

Trendyol Para İade Süreci Nasıl İşler?

Günümüz koşullarında Trendyol para iade süreci aşağıda sıraladığımız gibi gerçekleşmektedir:

  • Trendyol sayfasından ‘’Siparişlerim’’ bölümüne giriş yapınız
  • Detaylar sekmesini işaretledikten sonra sipariş detayları kısmına giriş yapınız
  • Kolay iade talebi oluştur, tuşunu tıklayın
  • İade etmek istediğiniz ürüne dair bilgi verip, iade nedenini açıklayın
  • Şayet ürünü teslim almışsanız kargo seçimini yapın
  • Ekranınızda beliren iade kargo kodunu bir kenara not edin
  • İade edeceğiniz ürünü faturasıyla birlikte aynı pakete koyun ve gönderin
  • 7 gün içerisinde iade edeceğiniz ürünü kargoya teslim edin

Leave A Reply

Your email address will not be published.