Troy Kart Nedir ? Nasıl Alınır ?

0

Troy Kart Nedir ?

Bankalararası Kart Merkezi  tarafından hazırlanmış olan Troy Kart, muadilleri Visa – Mastercard ile aynı işleve sahip olan pek fazla farkın olmadığı bir ödeme hizmetidir. Kredi ve bankamatik kartlarında tercih edilen Troy Kart, Türkiye’de aktif hemen hemen tüm pos cihazlarında, banka ve ATM’lerde işlev görmektedir. Henüz çok yeni olması nedeniyle pek kampanya ve avantajlar sağlanmasa bile ileride bankaların bu konu hakkında iyice bir düşünmesi gerekmekte.

Troy Kart Nasıl Alınır?

Troy Kart  alımının oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Troy Kart desteği sağlayan 16 banka bulunmaktadır. Bunlar bu şekildedir; Akbank, Aktif Bank, Albaraka, ABank, Anadolubank, DenizBank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC, ICBC Turkey, ING Bank, Kuvey Türk, Odeabank, Şekerbank, TEB, Turkland Bank, Türkiye Finans, Türkiye İş Bankası, VakıfBank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, ve Ziraat Katılım. Bu bankaların herhangi birisine giderek Troy kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuruyu yaptıktan kısa süre sonra kartınız size ulaşacaktır.

Troy kartımı e-ticaret işlemlerinde kullanabilir miyim?

Diğer kartlarda olduğu gibi Troy kartınızla e-ticaret işlemleri yapabilirsiniz.

Troy kartlar ücretli midir?

Troy kartlar, bankalar aracılığıyla sunulmaktadır. Bu sebepten ötürü kartın paralı olup olmayacağı tamamen bankaya kalmış bir durum. Bankanız ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.  Fakat bir çok bankanın para istemediğini vurgulayalım. Umarız Troy Kart Nedir, Nasıl Alınır? başlıklı yazımız faydalı olabilmiştir.

TROY’un diğer kartlardan farkı nedir? 

Ülke olarak  bankacılık sektörünün teknolik alt yapısı ve internet bankacılığı  konusunda oldukça gelişmiş olan bir sisteme ve çok oyunculu bir pazarı elimizde bulundurmaktayız. POS cihazı sayısı ve kredi kartı & debit kart adetlerinde tüm Avrupa ülkeleri arasında zirvedeyiz. Pazarda bu kadar gelişmiş bir altyapıya sahip olmak kendisiyle beraber  Milli Bir Ödeme Sistemi ihtiyacını da getirmiştir. TROY bir kredi markası yada sadece bir banka ürünü değildir. Tıpkı VISA,  MasterCard, AMEX, Dinners Club, JCB ya da Çin’in ödeme sistemi China Union Pay gibi yazılımı ve alt yapısı bizim olan bir sistemdir. Kısacası milli bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.