Türkiye’de Bankaların Güncel EFT Saatleri

0

Türkiye’de Bankaların Güncel EFT Saatleri

Para gönderme işlemlerinin en pratik yolu olarak karşımıza çıkan EFT işlemleri çıkmaktadır. Özellikle banka şubeleri vasıtasıyla EFT göndermek isteyenlerin güncel EFT saatlerini de bilmek şarttır. Türkiye’de bankaların güncel EFT saatleri söz konusu olduğunda hemen her bankanın güncel EFT saatlerinin aynı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak korona virüs sürecinde bankaların açılış ve kapanış saatlerinin güncellenmesi neticesinde yine bankaların ne zaman açılıp ne zaman kapandığı sorusu da sıklıkla dillendirilmektedir. Şimdi ülkemizde bankaların güncel EFT saatlerine birlikte bakalım!

Hangi Günler EFT Yapabiliriz?

Öncelikli olarak Türkiye’de bankaların güncel EFT saatleri konusuna değinmenden önce hangi günlerde EFT yapabileceğimizi bilmeniz gerekmektedir. Elbette ki ülkemizdeki bankalar vasıtasıyla EFT yaparken hafta içi mesai saatlerinde bu işlemi yapabileceğimizi söyleyebiliriz. Özellikle resmi tatiller ile hafta sonlarında bankalar vasıtasıyla EFT yaptırmak imkansızdır. Ancak farklı yöntemleri tercih ederek de mesai saatleri dışarısında havale yapabilmeniz günümüz koşullarında mümkündür. Bu yöntemler ise mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmetleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye’de Bankaların Güncel EFT Saatleri

Son zamanlarda bankalara ait EFT saatlerinin sık bir şekilde güncellendiğini biliyoruz. Özellikle korona virüs önlemleri kapsamında yeni güncellemeler yapılmaktadır. Bu kapsamda ülkemizdeki bankaların EFT saatlerinin ortalama olarak 8:00 ile 17:30 arasında yapılabildiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Özellikle acelesi olanlar için banka şubesine gitmek yerine online bankacılık hizmetlerinden yararlanmak gayet mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine bankaların mobil uygulamaları vasıtasıyla da EFT yapılabildiğini göz önünde bulundurmak şarttır. Bütün bu bilgiler ışığında bazı bankaların EFT saatlerinin de farklılıkları içerdiğini ifade etmek mümkün olmaktadır.

İşte Bankaların Güncel EFT Saatleri

Günümüz koşullarında ülkemizde pek çok kamu ve özel bankasının bankacılık alanında hizmet sunduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’de bankaların güncel EFT saatleri aşağıdaki gibi şekillenmektedir;

  • Akbank: 08:00 – 17:15 ( Farklı bankaya EFT yapacaksanız en son 16:30)
  • Türkiye İş Bankası: 08:30 – 17:00 ( Çoklu para aktarmalara en son 16:30)
  • Vakıfbank: 08:30 – 17:15 saatleri arasında EFT yapabilirsiniz
  • Garanti Bankası: 08:30 – 17:30 saatleri arasında EFT yapabilirsiniz
  • Yapıkredi Bankası: 08:30 – 17:15 saatleri arasında EFT yapabilirsiniz
  • Ziraat Bankası: 08:30 – 17:15 saatleri arasında EFT yapabilirsiniz

Bütün bu bilgiler ışığında banka şubelerinin kimi zaman yarın gün mesai yaptığı bilinmektedir. Arefe günlerinde yarım gün mesai kuralları geçerli olmaktadır. Böyle zamanlara bankaların EFT saatleri 08:30 ile 11:45 saatleri arasında EFT yaptırabilirsiniz!

Leave A Reply

Your email address will not be published.