Türkiye’de ki Özel Bankalar Hangileri

0

Ülkemizde bankacılık hizmetlerinin etkili bir şekilde gelişim gösterdiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Bu durum hem kamu bankaları için hem de özel bankalar için geçerli olmaktadır. Ülkemizde özel bankacılık alanında hizmet sunan bankaların sayısı oldukça fazladır. Bu durum beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Zira bu sayede ülkemizde bankacılık hizmetlerinin kalitesi de artış göstermektedir. Peki Türkiye’de ki özel bankalar hangileri? İşte ayrıntılar!

Türkiye’de özel bankalar söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır. Bu durum temel olarak ülkemizde etkili bir bankacılık hizmetinin var olması sayesinde mümkün olmaktadır. Özel bankacılık hizmetleri, müşterilerin varlıklarını yine müşterilerin talepleri doğrultusunda düzenleyen hizmetleri kapsamaktadır. Dolayısıyla özel bankacılık hizmetleri ekonomin hayatın devamlılığı açısından son derece önemli bir kavram olarak karşımıza çıkar.

Özel bankacılık alanındaki rekabetin varlığı her zaman banka müşterilerinin lehine olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bankalar arasındaki rekabet daha az faizli kredi anlamına da gelmektedir. Bundan dolayı devletler her zaman özel bankacılık alanını geliştirmek için gerekli tedbirler almaktadır. Şimdi ülkemizdeki özel bankalar hangileri sorusunu yanıtlayalım!

Özel Bankacılık Hizmetleri Nelerdir?

Türkiye’de Kaç Özel Banka Vardır?

Elbette ki Türkiye’de özel bankalar hangileri? Sorusunun yanıtı aynı zamanda Türkiye’de kaç özel banka var? Sorusuna da yanıt niteliğindedir. Bu kapsamda ülkemizde bankacılık hizmetleriyle ön plana çıkan toplam 14 özel bankanın bulunduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. İşte ülkemizdeki özel bankaların tam listesi:

 1. TEB
 2. Akbank
 3. Hsbc Bank
 4. ING Bank
 5. Odea Bank
 6. Denizbank
 7. Şekerbank
 8. Fibabanka
 9. İş Bankası
 10. Burgan Bank
 11. Burgan Bank
 12. Garanti Bankası
 13. QNB Finansbank
 14. Yapı ve Kredi Bankası

Özel Bankacılık Hizmetleri Nelerdir?

Özel bankacılık hizmetlerinin oldukça kapsamlı bir faaliyet alanı bulunmaktadır. Bu durum elbette ki müşteriler açısından beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Ülkemizdeki özel bankalar, bankacılık hizmetlerini uluslar arası kalite standartlarında sunabilmektedir. Türkiye’de özel bankalar hangileri? Dediğimizde karşımıza tam anlamıyla uluslar arası kalite standartlarında bir hizmet çıkmaktadır.

Bankacılık hizmetlerinin temelinde parasal konular yer almaktadır. Havale işlemleri EFT işlemleri en çok bilinen bankacık işlemleri arasında yer alıyor. Yine kredi işlemleri de son zamanlara en etkili bankacılık işlemleri arasında yer alıyor. Kredi kartı hizmetleri de favori bankacılık hizmetleri arasında yer alıyor. Ayrıca sigortacılık hizmetlerinin de en temel bankacılık hizmetleri arasında yer aldığını ifade etmek mümkün oluyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.