Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

0

Türkiye’de olmayan iş fikirleri yazılı konumuzda listede yer alan iş fikirleri yurt dışındaki insanlara çok fazla para kazandırmaktadır. Bu iş fikirlerinin bir çoğunun ülkemizde yapılmadığını söyleyebiliriz. Açıkçası o kadar masraf ve benzeri şeyler isteyen işler değil. Bu sebepten ötürü bu iş fikirleri ilk olarak gerçekleştirmek oldukça önem arz etmektedir. Girişimci sayısına göz attığımız zaman ülkemiz bir çok dünya ülkesinin ilerisinde fakat bunun tam tersi olarak girişim sayısı oldukça az. Şimdi daha fazla uzatmadan Türkiye’de olmayan iş fikirleri listemize geçelim.

DÜZENLİ SİPARİŞLER

Günümüzde insanların sürekli sipariş etmiş olduğu ürünler mevcuttur. Mesela 2-3  haftada bir parfüm siparişi gibi. Amerika ve İngiltere gibi bir çok gelişmiş ülkede bu tarz şirketler kurulmuş durumda. Bu şirketlere düzenli olarak siparişlerde bulunabiliyorsunuz.  Mesela şirketin her ayın 15’inde parfüm göndermesini isteyebilirsiniz. Ayrıca alışveriş sitelerinde olduğu üzere siparişlerinizi şekillendirebilirsiniz. Bu şirketlerin kısacası işlevi kullanıcıların istediği tarihte ihtiyacı olan şeyleri düzenli bir şekilde göndermek.

AKSESUAR KUTUSU

Dünyanın en önemli sorunlarından bir tanesi diyebiliriz. Örneğin bir ofis masasında şarj kablosu, kulaklık, akıllı saat, powerbank ve daha birçok teknolojik aksesuar bulunabiliyor ve bu da dağınık bir görüntüye sebebiyet veriyor. ABD’de bunun farkına varan bir şirket özel aksesuar kutusu icaat etti. Bu sorunu ortadan kaldırdı ve şuan oldukça iyi para kazandıklarını söyleyebiliriz.

Akıllı Robot Üretimi

Türkiye’de olmayan iş fikirleri listesinde ilk sıralarda bulunmaktadır. Günümüzde bir çok ülkede farklı amaçlara hizmet eden bu robotların Türkiye’de herhangi bir faaliyeti bulunmamaktadır. Türkiye’de çok az insan bu alanla ilgilenmektedir.

E Spor Sektörü

E-spor dünyada oldukça ilgi duyulan bir sektördür ve bu ilgi gün geçtikçe artış göstermektedir. Hatta pek çok firma büyük yatırımlar sağlamakta ve kişilerin desteklenmesine de yardımcı olmaktadır. Özellikle yeni takımların kurulması ve firmaların sponsor olması ülke ekonomisine oldukça olumlu katkı yapmaktadır. Mutlaka değerlendirilmesi gereken bir sektör.

Otel Odası Kontrol Sistemi

Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında otel odalarının kontrollerinin yapıldığı akıllı sistemlerde bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere ülkemiz çok büyük bir turizm ülkesidir. Açıkçası en çok ihtiyaç duyulan iş fikirlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu sistemler otel odalarında misafirler için özel olarak hazırlanan ürünlerin kontrolünün uzaktan kontrol edilmesine olanak sağlayan sistemdir.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.