Türkiye’de Olmayan Ürünler ile Para Kazanın! İlginç İş Fikirleri

1

Farklı iş fikirleri hayatımızın içerisinde bazen hayretle bazen de ilgiyle dinlediğimiz konulardır. İş arayışında olmasak bile bir yerlerde duyup ya da okuduğumuzda bize hayaller kurduran iş fikirleri hoşumuza gider. Hele birde bu iş fikirleri ülkemizde olmayan ürünler ile yapılıyor ise. Hatta adını bile ilk duyduğumuz şeylerse. Bu yazımızda Türkiye’de olmayan ürünler ile para kazanma konusunu işleyeceğiz.

Türkiye’de Olmayan Ürünler ile Para Kazanma

Gerçeği söylemek gerekirse bu iş fikirleri biraz cesaret ve birazda hayal gücü gerektiren işlerdir. Dinleyip boş ver sadece hayal, olmaz o iş dediğimiz o kadar çok iş var ki. Hatta ülkemizde olmayan şeylerin satışını yapan kişiler bu çılgın iş fikirleri ile çok paralar kazanıyorlar.

Türkiye’de Olmayan Ürünler

Gelin şimdi sizinle çılgın ama gerçek olan ve çok paralar kazandıran iş fikirlerini araştırmaya.

Sizde Türkiye’de olmayan şu ürünler ile para kazanın:

Titiz kişiler için kulak temizleyici

Earscope, bir kulak temizleyicisi. Ancak siz bu kulak temizleyiciyi basit kulak çubuklarından sanmayın. Bu elektronik cihaz adeta bir kulak doktoru gibi kulak temizleyen bir cihazdır. Henüz bizim ülkemizde satışı olmayan bu cihazı iyi bir reklam ile pazarlarsanız çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu kulak temizleme cihazı kulak içindeki kirleri bir kamera yardımı ile göstererek kullanıcısının kulağındaki bütün kirleri temizleme olanağı sağlıyor.

Mürekkep boyalı dövme makinesi

MoodINQ dövme makinesi de otomatik olarak çalışan farklı bir cihaz. Bu dövme makinesi cilde zara vermeden yüklediğiniz her figürü rahatlıkla vücudunuzda istediğiniz bölgesine kolayca dövme yapabilmek için tasarlanmış. Acısız ve zahmetsiz olan bu dövme makinesi de ülkemizde olmayan ama çok kazandıracak gibi görünen cihazlardandır. Bu dövme makinesi ile yaptığınız dövmeleri istediğiniz zaman sile bilir yeni bir dövme yapabilirsiniz.

Yeni nesil Stres küpü

Hepimiz çocukluğumuzdan hatırlarız. Eskilerden kutu kutu renklerden oluşan kareleri birleştirmeye çalışırdık hani. İşte bu stres küpü de ona benziyor. Ancak tabi ki bu yeni nesil fraklı bir stres topudur. Stres hangimizde yok ki? İşte size hem stres attıracak hem de çok para kazandıracak bir sihirli küp. Bu küp yumuşak bir yapıya sahip olup üzerinde kaydırmalı basmalı yuvarlamalı stres atmak için farklı fonksiyonları bulunuyor.

Elektronik etiket

Mu Tag, bu ufak cihaz adeta bir takip cihazı görevini yapıyor. Kaybetme korkusu yaşayan kişilerin çok işine yarayacak olan bu ufak cihaz büyük işler başarıyor. Bizim ülkemizde olmayan bu cihazda Türkiye’de çok ilgi toplayabilir. Mesela kaybetmekten korktuğunuz eşyalarınızın üzerine yapıştırdığınız bu ufak alet telefonunuza yüklediğiniz program ile nerede olduğunu size bildiriyor.

Özel sırt çantası

Loctoe, basit bir sırt çantası gibi görünen bu çantada oldukça ilginç. Bu sırt çantası hiçbir şey göründüğü gibi değil sözünü doğrularcasına farklı bir sırt çantası. Bir sırt çantasından bekleyebileceğiniz her şeyin kat kat üzerinde fonksiyonlara sahip olan bu sırt çantası sanki bir çelik kasa. Loctoe ismi verilen sırt çantası; kesilemeyen, yanmayan, şifreli bir çantadır. Özellikle spor salonları ve halı sahalarda çok işe yarayacak olan bu çantanın üretimi ve satışı bizim ülkemizde yok.

Ph değerine göre Renk değiştiren plastikler

Braskem, bilim adamlarının desteği ile ortaya çıkan bu ürün ph değerini ölçerek renk değiştiriyor. Plastik malzemeden yapısı olan bu ürünler neyin üzerine kapatılırsa o içeceğin son kullanma tarihi ve bozulup bozulmadığını renklerini değiştirerek bildiriyor. Aslında çok faydalı bir görev yapan bu ürün mutfaklarımızda çok işimize yarayacak ürünler arasında yer alacağa benziyor. Bizim ülkemizde bu akıllı plastik ürün henüz yok. Bu yüzden bu üründe çok kazandıracaklar arasında girmeye aday gibi görünüyor.

Yurtdışında ilginç iş fikirleri çok sayıda fazla. Aklınıza gelmeyen ürünler ile para kazanan hatta zengin olan insanlar var. Bunun yanında geleneksel para kazanma yöntemi olan finans piyasaları da elbette ki çok fazla değerlendiriliyor. Özellikle pandemi döneminde yurtdışında forex ve kripto paraya olan ilgi inanılmaz bir yükseliş yaşadı. Bu nedenle herhangi bir iş yaparken dahi, ek iş olarak finansal piyasalarda işlem yapmayı aklınızın bir köşesinde bulundurmanız faydalı olabilir.

1 Comment
  1. isilani says

    Emeğinize sağlık son zamanlarda incelediğim en başarılı yazı olmuş

Leave A Reply

Your email address will not be published.