VakıfBank IBAN Sorgulama ve Hesap No Öğrenme

0

VakıfBank müşterisi olan biçok kişi, VakıfBank iban sorgulama hakkında arama yapmaktadırlar. Aynı zamanda VakıfBank şube kodu öğrenme ve VakıfBank hesap no öğrenme gibi konularda da araştırma yapılmaktadır. Yazımız sayesinde VakıfBank iban nasıl öğrenilir sorusuna yanıt bulmuş olacaksınız. Aynı zamanda VakıfBank şube no ve hesap no öğrenme konusuna da değineceğiz.

VakıfBank IBAN Sorgulama

VakıfBank IBAN sorgulamak için tek yapmanız gereken; subesizbankacilik.vakifbank.com.tr adresine giriş yapmaktır. Burada hesap ve kart numaranız ile IBAN sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Aynı zamanda yatırım hesabınıza ait IBAN sorgulama işlemleri de bu sayfadan gerçekleştirilmektedir. Gireceğiniz yanlış bilgiler sonucunda yapacağınız işlemler, tamamen müşteri sorumluluğundadır.

vakıf-bank-hesap-no-ogrenme
vakıf-bank-hesap-no-ogrenme

Birçok Avrupa ülkesinde kullanılan IBAN, bankacılık için büyük kolaylıktır. IBAN, içerisinde bulundurduğu sayılar sayesinde birçok şeyi açıklamaktadır. Toplam 26 haneden oluşan IBAN, ilk 2 basamağında ülke kodunu barındırmaktadır ve ülkemiz Türkiye olduğu için TR ibaresi yer almaktadır. Sonra gelen 2 basamak, kontrol basamaklarını ifade etmektedir. Daha sonra gelen 5 hane, banka koduna yer vermektedir. Arada rezerv alanı bulunmakta ve bu alan 1 haneden oluşmaktadır. Sona kalan 16 hane, hesap no kısmıdır. Bu sayede IBAN’a bakarak hesap numaranızı öğrenmiş olursunuz.

VakıfBank Şube Kodu ve Hesap No Öğrenme

VakıfBank’ın mobil ve internet şubesinden tüm şube kodlarını öğrenebilirsiniz. Aynı işlemleri yaparak hesap no öğrenmeniz de mümkündür. VakıfBank hesap no öğrenme işlemi, az önce bahsettiğimiz gibi IBAN ile öğrenilebildiği gibi mobil ve internet bankacılığı ile de öğrenilmektedir. Aynı zamanda banka ile iletişim kurarak hem şube kodu hem de hesap no öğrenebilirsiniz. VakıfBank şube kodu nasıl bulunur sorusuna da az önce cevap verdik. VakıfBank’ın resmi internet sitesinde tüm şehir ve ilçelerin şube kodu yer almaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.