Veteriner Maaşı Ne Kadar? 2020 Güncel Veteriner Maaşları

0

Son zamanların favori mesleği olarak karşımıza çıkan veterinerlik, tıp eğitimi kadar zor bir eğitim süreci sonrası elde edilen bir meslektir. Bundan dolayı günümüz itibariyle veteriner olmak hiç de kolay bir iş değildir. Elbette ki veterinerlik mesleğinin popüler bir meslek olmasının doğal sonucu olarak birtakım soruların da akıllara gelmesi gayet olağandır. Bu kapsamda veteriner nasıl olunur? Veteriner maaşı ne kadar? 2020 güncel veteriner maaşları ne kadardır? Sorularının yanıtları bu yazımızda yer alıyor!

Veteriner Nasıl Olunur?

Şayet havyanları çok seviyorsanız ve onlarla ilgilenmekten hoşlanıyorsanız veterinerlik mesleği tam da size göre olabilir. Bu kapsamda veteriner nasıl olunur? Sorusuna yanıt aramanız da gayet olağan bir husustur. Öncelikli olarak veterinerlik mesleğinin bir akademik kariyer olduğunu unutmamak gerekmektedir. Bundan dolayı üniversite sınavında yüksek bir puan alarak veterinerlik fakültesini kazanmanız şarttır. Ülkemizde çok sayıda farklı üniversitede veterinerlik fakültesinin bulunduğu bilinmektedir. Bu kapsamda iyi bir veteriner olabilmek için de iyi bir üniversitenin veterinerlik fakültesinden mezun olmak şarttır.

Veteriner Maaşı Ne Kadar? 2020 Güncel Veteriner Maaşları

Veteriner Olma Şartları nelerdir?

Tabi ki veteriner olmanın olmazsa olmaz şartı bir veterinerlik fakültesinden mezun olmaktır. Bununla birlikte birtakım kişisel özelliklerin de başarılı bir veterinerlik mesleğinin olmazsa olmaz unsurları olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada aşağıdaki sıralanan özelliklere sahip olmak, iyi bir veterinerin olmazsa olmaz şartları arasında yer almaktadır:

 • El ve göz koordinasyonunun gelişmiş olması
 • Bilimsel çalışmalara katkı sunmak noktasında etkili bir yeterliliğe sahip olunması
 • Ani müdahale konusunda etkili bir beceriye sahip olunması
 • İletişim konusunda etkili bir yeterliliğe sahip olmak
 • Soğukkanlı bir karaktere sahip olmak
 • Sorumluluk duygusu gelişmiş ve hızlı kararlar alabilmek konusunda yeterli olmak

Veteriner Maaşı Ne Kadardır?

Devlette çalışan veterinerle özel sektörde çalışan veterinerlerin farklı maaşlar aldıkları bilinmektedir. Bu noktada veteriner maaşı ne kadar sorusuna? Kamuda çalışanlar için aşağıdaki yanıtları vermek mümkün olmaktadır.

 • Birinci bölgede çalışan bir veteriner 6 bin 570 Türk Lirası
 • İkinci bölgede çalışan bir veteriner 6 bin 700 Türk Lirası
 • Üçüncü bölgede çalışan bir veteriner 6 bin 785 Türk Lirası
 • Dördüncü bölgede çalışan bir veteriner 7 bin Türk Lirası
 • Beşinci bölgede çalışan bir veteriner 7 bin 170 Türk Lirası
 • Altıncı bölgede çalışan bir veteriner 7 bin 250 Türk Lirası
 • Yedinci bölgede çalışan bir veteriner 6 bin 400 Türk Lirası

Özel sektörde çalışan veterinerler ise birbirinden farklı maaşlar alabilmektedir. Bu çalışılan kurumun maaş politikasıyla da doğrudan ilgili olmaktadır. Bu kapsamda yeni işe başlayan bir veteriner hekimin 3 bin Türk Lirası maaş alabildiğini söyleyebiliriz. Ancak bu maaş durumunun 10 bin liraya kadar da çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Fizyoterapistlik son dönemin popüler meslekleri arasında yer alıyor. Fizyoterapist maaşları konumuza göz atarak bu meslek dalı ile ilgili aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.