Virman Nedir, Virman Nasıl Yapılır ?

Virman Nasıl Yapılır ?

0

Virman, birçok kişi tarafından bilinmemekte veya yanlış bilinmektedir. Durum böyle olunca Virman nedir ya da Virman nasıl yapılır gibi sorular sorulmaktadır. İlk olarak Virman nedir sorusuna cevap vereceğiz ve daha sonra Virman nasıl yapılır sorusunu cevaplandıracağız.

Virman Nedir ?

Virman, bir kişinin aynı bankada kendi hesapları arasında para transferi işlemi gerçekleştirmesidir. Örneğin; Mehmet isminde bir kişi, Yapı ve Kredi Bankası Kartal hesabından Yapı ve Kredi Bankası Kadıköy hesabına para göndermiş olsun, bu işlem Virman olarak adlandırılacaktır. Bir bankacılık terimi olarak karşımıza çıkan Virman, günlük hayatta pek fazla kullanılmamaktadır.

Virman, sadece aynı bankada olan hesaplar için yapılabilmektedir ve farklı bir kişiye para gönderme işlemi Virman’ı kapsamamaktadır. Ayrıca Virman’ın diğer transfer çeşitlerinden bir farkı daha bulunmaktadır. Bu fark şöyledir; Virman ile her gün ve her saat, kendi hesaplarınız arasında para transferi yapabilirsiniz.

virman-nedir
virman-nedir

Virman Nasıl Yapılır ?

Virman yapmak için aynı bankada farklı 2 adet hesabınızın bulunması gerekmektedir. Daha sonra yapılacak işlemler, oldukça kolaydır. Her bankanın sağladığı olanaklardan olan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık ile Virman yapabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken şey; bireysel bankacılık hesabına giriş yapmanızdır. Bu aşamadan sonra para transferleri sayfasını kullanarak, transfer işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Para transferleri sayfasında kendi hesabıma havale olarak adlandırılan Virman işlemi, oldukça hızlı yapılabilmektedir. Bu noktada paranın çıkış yapılacağı hesabı ve parayı alacak hesabı seçmeniz gerekmektedir, daha sonra göndermek istediğiniz tutarı yazarak Virman işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Virman ile para transferi, sadece birkaç saniye sürmektedir. Transfer işlemine onay verdikten hemen sonra para hesabınıza geçecektir. Ayrıca bankalar, bu işlem için ücret almamaktadır ve çoğu banka Virman için sınır belirtmemiştir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.