Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti ve Para Yatırma Limitleri

0

Bankalarda bulunan yatırımlarımızın veya hesabınızda güncel olarak bulunan bakiyenin bazen tamamıyla çekilmesi ve kullanılması gerekebilir. Fakat bilindiği üzere bankalar ATM üzerinden para çekme işlemlerinde belirli bir para çekme limiti uygulamaktadır. Bu kapsamda da özellikle Yapı Kredi hesabı sahibi olan kişiler ATM para çekme limitini merak etmektedir. Biz de bu yazımızda bu merakı gidermek üzere Yapı Kredi günlük para çekme limiti ne kadar sorusuna cevap niteliğinde ayrıntılı bir makale hazırladık.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Günümüzde teknoloji çok yüksek bir gelişim elde etmiş olmakla birlikte ATM kullanımında akıllı telefonlar, kartlar, parmak izi gibi birçok teknoloji ile para çekme işlemi yapılabilmektedir. Bu kapsamda da Yapı Kredi hesabı kullanan kişiler banka tarafından sağlanmış ATM para çekme limiti bağlamında gün içerisinde bu limite uyumlu olarak para çekme işlemi yapabilirler.

Aslında sadece Yapı Kredi Bankası tarafından değil bugün tüm bankalarda ATM’ler üzerinde müşteriler için bir para çekme limiti uygulanmaktadır. Bu işlemin altında yatan amaç; ATM kullanımında tüm müşterilerin eşit hak elde etmesini sağlamaktır. Bu nedenle her hesap belirli bir limite kadar para çekilebilirken, her bankada da bu limit değişiklik gösterebilir.

Yapı Kredi ATM’si Günlük Para Çekme Limitleri

Günümüzde 7/24 boyunca Yapı Kredi Bankası’na ait olan tüm ATM’lerde para çekme işlemleri sağlanabilmektedir. Bu işlemlerde bireysel müşteriler kendileri için tanınmış 2000 TL limit ile birlikte ve kurumsal müşteriler ise 5000 TL limit ile para çekme işlemi gerçekleştirebilir.

Türkiye genelinde 5000 üzerinde ATM’si bulunan ve pratik bir şekilde son teknoloji ile kullanım imkanları sağlayan Yapı Kredi, ATM sayısı artmasına rağmen insanların sık kullanım tercih ettiği ATM’ler de bu limitleri uygulamaktadır. Aslında 2020 ve 2021 yıllarında koronavirüs salgını nedeniyle banka şubelerinden uzak duran müşteriler, Yapı Kredi ATM’lerinden tüm işlemleri yapabildiği gibi maaş çekme ve para çekme işlemlerini de daha sık yapar bir hale gelmiştir. Bu nedenle Yapı Kredi ATM’lerinde para çekme limit önemli bir konu oluşturmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Diğer Önemli Alt ve Üst Limitler

Yapı Kredi ATM’lerinde banka kartı, kredi kartı, mobil bankacılık yolu ile elde edilen QR kod gibi birçok farklı avantaj ile para çekme işlemi yapılabilir. Bu noktada günümüzde 2000 TL olan limit ilerleyen dönemlerde banka tarafından koşullara bağlı olarak arttırılabilir. Bunun karşılığında minimum şekilde banka ATM sinden çekilebilecek para miktarı ise 20 TL olarak belirlenmiştir.

TL bazında bu değerler ile çekme işlemleri gerçekleştirilirken örnek olarak 5000 TL maaş hesabınız bulunuyorsa, bu paranın tamamını çekmek için her 24 saatte bir 2000 TL’ye kadar para çekimi yapabileceğiniz göz önünde bulundurulursa, tüm maaşınızı 3 gün süre içerisinde çekebilirsiniz. Çok acil durumlarda yani paraya hızlı bir şekilde ihtiyacınız olduğunda, banka şubelerinden işlem alabileceğiniz gibi müşteri hizmetlerine ulaşarak günlük çekim ücretini arttırma talebi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası‘nda diğer önemli limitler çerçevesinde de

  • Günlük havale limiti 20.000 TL
  • Günlük toplam para yatırma limiti 50.000 TL
  • Günlü nakit avans ve taksitli nakit avans için limit 10.000 TL gibi limitlere sahiptir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.