Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

0

Ülkemizin önemli bankaları arasında yer alan Yapı Kredi yeniliklere uyum sağlamak konusunda da iddialı bir banka olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle internet teknolojilerine uyum sağlamak konusunda iddialı olan Yapı Kredi oldukça etkili bir internet şubesini de müşterilerine sunuyor. Bu durum doğal olarak Yapı Kredi internet şubesini aktif olarak kullanan müşteri sayısını da arttırıyor. Bu kapsamda Yapı Kredi internet bankacılığını güvenli bir şekilde kullanmak için internet şubesi şifresini kullanmak gerekiyor. Peki Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? İşte bu soruya dair tüm ayrıntılar!

Şayet Yapı Kredi bankasının internet şubesi için şifre alacaksanız karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Bu kapsamda aşağıda sıralanan seçeneklerden Yapı Kredi internet şifresi alabilmek mümkün olmaktadır:

  • İnternet üzerinden
  • Mobil bankacılıktan
  • ATM’lerden
  • Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla
  • Bizzat şubeye giderek

Esasında hem mobil bankacılıktan hem de internet bankacılığından şifre alma işlemi birbirine benzemektedir. Her ikisi için de internet bankacılığına giriş yapmak durumundasınız. Bu kapsamda internet şubesine giriş yaptıktan sonra şifre al bölümünden şifre alabilirsiniz. Ancak hiçbir şekilde Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi yoksa böyle durumlarda Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezini aramalısınız.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinden Şifre Alma

Yapı Kredi bankasının Müşteri Hizmetleri Birimini arayarak tek kullanımlık internet şifrenizi alabilmeniz mümkün olmaktadır. Bunun için iki farklı numarayı kullanabilirsiniz. Bu telefon numaraları:

  • 444 0 444
  • 0850 222 0 444

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Birimini aradıktan sonra karşınıza yeni nesil sesli yanıt sistemi çıkacaktır. Bu sistemde yer alan Şifre al bölümünün karşılığı olan rakamı işaretledikten sonra, sistem sizi otomatik olarak müşteri danışmanına bağlayacaktır. Müşteri danışmanı size doğrudan şifre vermeyecektir. Bundan dolayı Yapı Kredi bankasına daha önceden tanımlamış olduğunuz cep telefonunuzun yanınızda bulunması şarttır. Çünkü tek kullanımlık şifre bankaya tanımlamış olduğunuz cep telefonuna gelecektir. Cep telefonunuza tek kullanımlık şifre geldikten sonra, güvenli bir şekilde Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Şubesine giriş yapabilirsiniz. Bu noktada şifrenizi hemen değiştirmeniz gerektiğini de unutmayınız.

Yapı Kredi Şubesinden İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Elbette ki Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? Sorusu sorulduğunda verilebilecek en klasik yanıt; Yapı Kredi Şubelerinden olacaktır. Yapı Kredi şubesinden internet şifresi alabilmek için doğrudan ilgili şubeye gitmeniz gerekmektedir. Buradaki müşteri temsilcisiyle görüşerek internet şubesi şifresi almak istediğinizi belirtmelisiniz. Ancak burada da size doğrudan şifre verilmeyecektir. Yine şifre bankaya daha önceden tanıttığınız cep telefon numaranıza gelecektir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.