Yeni Atanan Memur Ne Kadar Kredi Çekebilir?

0

Yeni Atanan Memur Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Yeni atanan memurların kredi taleplerinde herkeste olduğu gibi gelir durumlarını, bankalar ile olan ilişkilerinin geçmişini ve aynı zamanda haciz veya ipotek durumlarını incelemekte olan bankalar bu sayede gelen taleplere kısa zaman içinde cevap vermektedirler. Alınacak olan kredi miktarı insanların işe yeni girmiş olmaları ile değil tamamen sahip oldukları kredi notları ile alakalıdır. Özellikle geçmiş dönemlerde alınan kredilerin düzenli ödenmesi ve aynı zamanda kredi kartı ödemelerinin de zamanında ve düzenli olarak yapılmış olması insanların kredi taleplerinde sorun yaşamamalarını sağlamaktadır.

Yapılan kredi başvurularında insanların gelir durumlarını esas alan bankalar genellikle kredi taksitlerinin aylık gelirin üçte birini geçmemesine özen göstermektedirler. Ancak kimi zaman mali geçmişleri temiz olan ve kredi ödeme performansları yüksek olan kişiler için bu limit yükselebilmektedir. Bankaların özellikle yeni memur olmuş olan kişilerin taleplerini karşılamak için dikkat ettikleri konular şunlardır;

  • Gelir durumları
  • Bankalar ile olan geçmişleri
  • Varsa kredi veya kredi kartı ödeme geçmişleri
  • Kara listeye düşüp düşmedikleri
  • Haciz veya ipotek gibi durumlarda kalıp kalmamaları

Yeni Memurların Kredi Alabilmeleri İçin Bilmeleri Gerekenler

Bu incelemelerden temiz çıkan memurlar için sorun çıkarmayan bankalar özellikle memurluk mesleğinin düzenli bir gelir garantisi olmasından dolayı hemen hemen tüm taleplere olumlu yanıtlar vermektedirler. Herken için geçerli olan bu incelemeler insanların ödeme konusunda herhangi bir şekilde sorun yaşamamaları ve her zaman için hem rahat geçinmeleri hem de ödemelerini rahat bir şekilde yapabilmelerini sağlayacak şekilde yapılmaktadır.

Alacakları krediler ile kısa zaman içinde nakit sorunlarını çözeceklerini bilen tüm memurlar bunun için öncelikle maaş aldıkları bankaları tercih etmelidirler. Müşterilerinin gelir durumlarından her zaman haberdar olan bu bankaları tercih etmek işlerin daha kısa zaman içinde bitmesine de yardımcı olabilmektedir. Günümüzde ortalama olarak 2400 tl gibi bir maaş ile işe başlamakta olan memurlar için ayda 1000 tl’yi geçmeyecek şekilde krediler verilebilmektedir.

Memurlar İçin Kredi Kriterleri

Kimi durumlarda gösterecekleri kefiller veya teminatlar ile bu limiti arttırabilmekte olan müşterileriler alacakları krediler ile maddi anlamda rahat bir nefes alabilmektedirler. Sadece maaş aldıkları bankaları değil aynı zamanda tüm bankaları da araştırmaları önerilen memurlar bu sayede daha düşük faiz oranları ile kredi alabilme olanağı bulabilmektedirler. Yeni memurların kredi taleplerinde bu konulara dikkat etmeleri kısa zamanda yanıt almalarına yardımcı olabilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.