Yeni Yıla Daha Ekonomik Girebilmenin 5 Yolu

0

Hepimizin de bildiği gibi yeni ekonomik düzen gelir gider dengesini yeniden gözden geçirmeyi gerektiriyor. Yeni zamların kapıda olduğu yeni yılın yaklaştığı şu günlerde herkeste bir kemer sıkma politikası söz konusu. Tabi bu anlamda daha mütevazı yaşamanın sırlarını arayanlar yeni yıla ekonomik girmenin yollarını arıyorlar. İşte hem eğlenceli, hem de ekonomik bir yılbaşı geçirmenin 5 yolunu sizlerle paylaşıyoruz.

Dışarıya Çıkmayın

Eğer yeni yılı kutlamak, ama bunu ekonomik yollardan halletmek istiyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz ev olmalıdır. ‘Bu yılbaşı da mı evdeyiz’ dediğinizi duyar gibiyiz. Ama önyargılı olmayın. En sevdiğiniz aile bireylerini ya da arkadaşlarınızı toplayıp, eğlenceli bir mini yılbaşı partisi verebilirsiniz. Keyif alacağınız oyunların, müzikleri, yemekleri ve lezzetli atıştırmalıkları da yılbaşı programınıza eklersek, ortaya hem oldukça keyifli, hem de ekonomik bir yılbaşı gecesi çıkacaktır.

Mütevazı Mekânları Araştırın

Yılbaşına boğazda, muhteşem bir restoranda ya da isim yapmış bir eğlence mekanında girmek zorunda olmadığınızı hatırlatalım. Daha salaş alternatifleri değerlendirerek, hem dışarıda vakit geçirmiş olacaksınız, hem de bütçenizi sarsmadan eve döneceksiniz.

Lokal Partileri Değerlendirin

Eğer arkadaşlarınız sizi yeni yıl kutlaması için bir eve ya da lokal noktalara çağırır ise bu teklifi kesinlikle geri çevirmeyin. Dostlarınızla eğlenceli zaman geçirirken, bu tip yerlerde çok fazla para harcamanız da gerekmez. Üstelik bu tip organizasyonlarda yeni arkadaşlar edinme olasılığınız da her zaman daha fazladır.

Önceden Menünüzü Seçin

Ekonomik bir yılbaşı için olmazsa olmazlardan bir diğeri de önceden menü seçmektir. Genellikle bir sürprizle karşılaşmak istemeyenler için, önceden menülerini paylaşan restoranlar bulunuyor. Bu menüler içinden bütçenize en uygun olanı seçebilir ve ay sonunu düşünmeden, harika bir yılbaşı gecesi geçirebilirsiniz.

Yakın Yerleri Tercih Edebilirsiniz

Hemen her şehirde, samimi sohbetlerin yapıldığı bir köşe başı barı ya da kahvesi mutlaka vardır. Eşiniz, sevgiliniz, dostlarınız ya da aileniz ile birlikte bu barlardan bir tanesinde yılbaşına girebilirsiniz. Hem daha koyu ve hoş bir sohbet havası yakalamış olursunuz, hem de yılbaşına girmek için ciddi paralar harcamak zorunda kalmazsınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.