Yurtdışında Kredi Kartı Kullanımı

0

Kredi Kartı Yurtdışında Nasıl Kullanılır?

Her  yıl milyonlarca vatandaşımız yeni yerler, yeni kültürler tanımak için yurtdışı seyahatlerine akın ederler. Bu seyahatleri yapabilmeleri için gerekli olan en öncelikli şey paradır. Paranın muhafazası da en kolay kredi kartıyla gerçekleşir.

Daha önce yurtdışına çıkanlar mutlaka bilir. Başka bir ülkede, bütün temel ihtiyaçlarımızı seyahat süremiz boyunca ancak parayla karşılayabiliriz. Barınma, beslenme, temizlik ve sağlık gibi başlıca olaylar maddi bir bedel karşılığı hallolabilecek şeylerdir. Bunun için insanlar yurtdışı gezilerine çıkmadan belirli bir miktarda para biriktirir ve varsa biriken parayla güvenlik ve sağlıklı alışverişle yapabilmek için kredi kartı borçlarından kurtulmalıdırlar.

Yurtdışına Çıkmadan Nasıl Bir Hazırlık Yapmalıyız?

Öncelikle her ne kadar kullandığımız kredi kartları uluslararası  bir geçerliliğe sahip olsa da gideceğimiz ülkeye çıkmadan önce kredi kartımızı sorgulatıp, yurtdışı kullanımına açık bir hale getirmeliyiz. Böylelikle kartımız yurtdışında yapacağımız alışverişlere karşı aktif hale gelmiş olur.

Kredi kartı kullanımının yurtdışı alışverişlerinde size çok büyük yararı olacaktır. Öncelikle aldığınız ürünlerde sorun çıkması veya çıkmaması halinde elinizde kayıtlı belgeler olacaktır. Bu alışverişinizi kontrollü bir hale getirecektir. İkinci olarak döviz işlemlerinden kurtulup sürekli exchange işlemleri yapmak zorunda kalmayacaksınız. Ki buda sizi gezi boyunca nakit para taşımaktan kurtaracaktır. Ayrıca alışverişlerinizi hesabınızda istediğiniz para biriminde inceleyebilirsiniz.

Yurtdışı  harcamalarında genel  olarak Visa kredi kartları rağbet görmektedir. İnsanımız, güvenliğinden ve popülaritesinden dolayı bu kartı tercih eder. Ne kadar en güvenilir ve en tercih edilir de olsa, yurtdışı harcamalarında kredi kartının bazı dezavantajları da görülebilir.

Peki Nedir Bu Dezavantajlar?

  • Kredi kartı ince hafif bir biçimde olduğundan dikkatli olmazsanız kaybetme olasılığınız çok büyüktür.
  • Yurtdışındaki ürünlerin etiket fiyatı nakit ödemelere göre hazırlandığı için aldığınız ürüne kasada kredi kartı ödemesinden dolayı ekstra komisyon ücreti eklendiğini görebilirsiniz.
  • Ne kadar gelişmiş bir teknolojinin öncülük ettiği bir dünyada yaşıyor olsak da pos cihazında bağlantı sorunu yaşayabilir, o çok istediğiniz ürünü alamadan eve dönebilirsiniz.
  • Son olarak heryerde illaki kredi kartı kullanımı olacak değildir. Bazı restoranlarda veya marketlerde nakit kullanarak ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.