Yurtdışından Türkiye’ye Para Göndermek İçin Alternatifler

0

Yurtdışından Türkiye’ye Para Göndermek İçin Alternatifler

Bankacılık işlemlerinin en temel alanları arasında yer alan para transferleri hem ulusal düzeyde hem de uluslar arası düzeyde etkili bir şekilde yapılmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’den yurtdışına para göndermek sıklıkla gündeme gelmektedir. Bununla birlikte son zamanlarda yurtdışından Türkiye’ye para göndermek de gündeme gelen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Tam da bu noktada Yurtdışından Türkiye’ye para göndermek için alternatifler nelerdir? Tarzında sorularla sıklıkla karşılaşmak da mümkün olmaktadır. İşte bu soruya dair merak edilen tüm detaylar!

Günümüz koşullarında yurtdışından Türkiye’ye para göndermek söz konusu olduğunda karşımıza pek farklı alternatif seçenek çıkmaktadır. Bu kapsamda yurtdışından Türkiye’ye para göndermek için alternatifler arasında yer alan 5 tanesini aşağıda sizler için sıraladık:

  • Skrill
  • Payza
  • Payoneer
  • Webmoney
  • Moneygram

Görüldüğü üzere ülkemize yurtdışından para göndermek için ön plana çıkan pek çok alternatif seçenek bulunmaktadır. Şimdi bu seçeneklerden ön plana çıkanları inceleyelim!

Yurtdışından Türkiye’ye Para Göndermek İçin Alternatifler

Skrill ile Yurtdışından Türkiye’ye Para Göndermek

Ara yüzü Türkçe olan Skrill uygulamasının kullanımı da oldukça pratiktir. Bu uygulamayı kullanarak hem yurt dışına ödeme yapabilirsiniz hem de yurt dışından ödeme alabilirsiniz. Söz konusu platformdan para çekmek için ülkemizdeki banka hesabınıza ait SWIFT kodunu eklemelisiniz. Böylece gayet pratik bir şekilde ödeme alabilirsiniz!

Payza İle Yurtdışından Türkiye’ye Para Göndermek

Çalışma sistemi Paypal ile hemen hemen aynı olan Payza, son derece kolay bir kullanım özelliğine sahiptir. Üstelik para transferlerinde söz konusu platform dünya genelinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Bundan dolayı ülkemizde de yurtdışından para transferi için bu uygulamanın sıklıkla tercih edildiğini ifade etmek mümkün olmaktadır.

Payoneer ile Yurtdışından Türkiye’ye Para Göndermek

Paypal’a alternatif seçenek olarak en çok kullanılan bir platform olarak karşımıza Payoneer çıkmaktadır. Kendine özgü bir ödeme alma sistemi bulunan Payoneer; farklı sistemlerle de uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Özellikle Amerika, Çin ve İngiltere gibi ülkelerden gayet pratik bir şekilde ülkemize para transferi yapılmasına Payoneer olanak tanımaktadır.

Webmoney ile Yurtdışından Türkiye’ye Para Göndermek

Son zamanlarda Rusya’da etkili bir şekilde tercih edilen Webmoney; pek çok ülkede de para transferi konusunda iddialı bir şekilde kullanılmaktadır. Para göndermeyle birlikte para alma konusunda da som derece iddialı olan bu uygulama kullanımı oldukça pratik olan bir platformdur!

Moneygram ile Yurtdışından Türkiye’ye Para Göndermek

Para transferi işlemlerini son derece ekonomik kılan MoneyGram; 200 civarındaki ülkede etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Toplamda 334 bin civarında noktaya ara gönderebildiğiniz bu platformdan ülkemize para transferi yapmak da mümkün olmaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.