Ziraat Altın Hesabı Nasıl Açılır ?

0

Ziraat Bankası’nda altın hesabı açmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu kişiler, Ziraat altın hesabı nasıl açılır şeklinde birçok soru sormaktadır. Detayları ile nasıl altın hesabı açabilirsiniz, bunu cevaplayacağız. Günümüz şartlarında altın hesabı açmak, oldukça kolaylaşmıştır. Bankalar, bu konuda birçok avantaj sağlamaktadır. Gelin, hep beraber inceleyelim.

Ziraat Altın Hesabı Nasıl Açılır ?

Hem vadeli hem de vadesiz altın hesapları bulunmaktadır. Halkımız, vadeye çok yaklaşmadığı için vadesiz hesaplar üzerinden ilerleyeceğiz. Vadesiz altın hesabı açtırmak için yapmanız gereken işlemler çok basit. Yapacağınız işlemleri, hem yazımızdan hem de bankanın resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

ziraat-altın-hesabı-açma
ziraat-altın-hesabı-açma

Altın hesabı açmak için ilk olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu anlamda birçok başvuru kanalı bulunmaktadır. Başvuru yapmak için internet şubesi, ziraat mobil veya şubeleri tercih edebilirsiniz. Bu başvuru kanallarından herhangi birini seçebilir ve işlem yapabilirsiniz. Yapacağınız işlemler, hepsinde aynıdır.

Ziraat Altın Hesabı Özellikleri

Hesaplara fiziki olarak altın yatırma işlemi yoktur. Fiziki altın yatırılmadğı gibi fiziki altın olarak çekim de yapılamamaktadır. Bunu bankalar için alınan bir önlem olarak düşünebilirsiniz. Altının güncel değeri üzerinden satım ve alım gerçekleştirebilirsiniz.

Satın alacağınız altınlar, 1000/1000 saflık değeri üzerinden işlem görür. Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinde açıkça beyan edilmiştir. Güncel altın fiyatları da bu saflık değerini ifade etmektedir.

Bu hesaplar için gelir vergisi istenmemektedir. Masraf ve vergi olmadan kolayca altın alabilir ve satabilirsiniz.

Ayrıca hesaplarda sadece Türk Lirası zorunluluğu yoktur. Amerikan Doları, Türk Lirası ve Euro üzerinden işlem yapabilirsiniz.

İnternet şubesinden altın almak isterseniz, günlük limitleri bilmeniz gerekir. Günlük, 6 kez altın ve satım yapabildiğiniz gibi en fazla 3000 gram üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın birçok yerde şubesi bulunduğu için istediğiniz zaman altınlarınız bozdurabilir ve nakit karşılığını alabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.