Ziraat Bankası 10.000 TL İhtiyaç Destek Kredisi

0

T.C. Ziraat Bankası, Türkiye’nin en köklü bankacılık kurumlarından biridir. Cumhuriyetin ilk yıllarında ziraî amaçlar ile kredi sağlayan bu banka, hali hazırda Türkiye’nin üç kamu bankasından biri olma özelliğini koruyor. İhtiyaç sahiplerinin, konut almak isteyenlerin, yatırım amaçlı sermaye ihtiyacı duyanların, yatırım için bono alanların yanı sıra, içerisinde bulunduğumuz korona virüsü sürecinde destek kredisine ihtiyaç duyanların da tercihi olan T.C. Ziraat Bankası, birbirinden farklı onlarca amaç uğruna kredi sağlayabiliyor. Peki, Ziraat Bankası 10.000 TL İhtiyaç Kredisi nedir? Ziraat Bankası 10.000 TL Destek Kredisi Nedir? Kredi başvuruları nasıl yapılır?

İlk olarak şunu belirtelim ki, T.C. Ziraat Bankası, ihtiyaç ve temel destek kredisi başvurularını, birbirinden tamamen ayırıyor. Zira iki kredi türü de farklı amaçlar uğruna kullanabiliyor. Öncelikle, ‘’Ziraat Bankası 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Nedir? Kimler Faydalanabilir?’’ gibi soruların yanıtlarını vererek başlayalım.

Ziraat Bankası 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Nedir? Kimler Faydalanabilir?

Ziraat Bankası 10.000 TL ihtiyaç kredisi, Türk vatandaşlarının dünyanın herhangi bir noktasından Ziraat Bankası’na yaptıkları başvuru neticesinde, kredi için gerekli olan şartları sağlıyor olmaları durumunda, Ziraat Bankası tarafından krediye uygun görülmeleri halinde, kendilerine nakden ödenmek veya hesaplarına yatırılmak sureti ile kullandırılan kredi türüdür. Ek olarak, bu krediden faydalanmak isteyen, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan ve Türkiye’de oturum, çalışma iznine sahip, yabancı uyruklu kişiler de başvuru gerçekleştirebilirler.

Ziraat Bankası 10.000 TL Destek Kredisi Nedir? Kimler Faydalanabilir?

Ziraat Bankası 10.000 TL Destek Kredisi (Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi), bireysel ihtiyaç kredisi türünden farklı olarak, yalnızca belirli bir kesim ve belirli bir süreç için uygulanabilen kredi türüdür. Bu krediden faydalanmak adına, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, aylık hane gelirinin 5.000 TL’den daha az olması gibi şartlar aranır. Kredi kullanmak isteyen bireyler, ilk 6 ay geri ödemeksizin, 36 aya kadar kredi geri ödeme planı oluşturabilir. Kredi faiz oranı, %0,49 olup, kredi için gerekli şartların sağlanması halinde 3.000 TL, 5.000 TL ve 10.000 TL olarak üç farklı şekilde kredi kullanılabilir.

Ziraat Bankası 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Nasıl Kullanılır?

Ziraat Bankası 10.000 TL İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak ve yapacağınız başvuru ile taksitli geri ödeme imkânlarından faydalanmak istiyorsanız, bankaya Bireysel İhtiyaç Kredisi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız başvuru için 1 ilâ 60 ay arasında taksit imkânı olmakla birlikte, bu avantajlardan faydalanmak üzere belirli şartları da yerine getiriyor olmanız gerek. Ziraat Bankası’nın 10.000 TL ihtiyaç kredisi için talep etmiş olduğu belgeler;

l Gelir belgesi ya da Bordro

l İpotekli kredilerde eş muvafakat yazısı

l 18 yaşından büyük olduğunuzu gösteren T.C. kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı

l Adınıza kayıtlı fatura

Belgelerin sağlanması halinde, T.C. Ziraat Bankası bireysel şubeleri üzerinden, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ek olarak, Ziraat Bankası müşterileri için İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık Uygulaması üzerinden, herhangi bir belge şartı aranmaksızın başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası 10.000 TL Destek Kredisi Nasıl Kullanılır?

Hem dünyanın hem de Türkiye’nin olabildiğine zor günler geçirmesine sebep olan Covid-19 virüs salgını sebebi ile dar gelirli vatandaşlar, küçük esnaflar ve birçok insan maddi anlamda zarar görmüş durumda. Bu zararı bertaraf etmek adına sağlanan Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi, 10.000 TL’ye kadar cazip koşullar altında, ihtiyaç sahiplerine kullanılabilen bir kredi türü. Eğer Ziraat Bankası 10.000 TL destek kredisi kullanmak istiyorsanız, bu durumda bankanın şart koştuğu kriterleri sağlıyor olmanız gerek. Hükûmet tarafından belirlenen ve bankanın uyguladığı krediye uygunluk kriterleri ise şöyle;

l Başvurular 3.000 TL, 5.000 TL ve 10.000 TL şeklinde yapılabilir.

l Kredi faiz oranı %0,49’dur.

l İlk 6 ay geri ödeme yapılmaz.

l Toplamda 36 aya kadar kullanım imkânı vardır.

l Hane geliri 5.000 TL altında olan vatandaşlar için geçerlidir.

l SGK, İŞKUR ve Sosyal destek maaşı alanlar faydalanamaz.

l İşsiz bireyler, krediden faydalanamaz.

l Şube başvurusu yapılabilir.

l İnternet ve Mobil Bankacılık uygulamalarından başvuru yapılabilir.

Gerekli şartlar ve krediye özel olarak uygulanan kıstaslar gereği, yapılan başvuruda hatalı beyan bildirenler hakkında, yasal faiz ile yaptırım uygulanabilmektedir. Eğer şartları sağlıyor ve uygulanan faiz oranı ile birlikte 6 ay ödemesiz, kalan kısmı ise taksitle ödeyerek kredi kullanmak istiyorsanız, şube, internet ve mobil bankacılıktan kredi başvurunuzu gerçekleştirerek, kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Ziraat Bankası 10.000 TL İhtiyaç Kredisi için uygulanan faiz oranları, temel ihtiyaç destek kredisine uygulanan faiz oranlarından fazladır. Bireysel İhtiyaç Kredisi için T.C. Ziraat Bankası tarafından belirlenmiş olan faiz oranı, an itibari ile %1,05 olup, krediniz 1 ay ile 60 ay arasında taksitlendirilebilmektedir.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Vadeleri Nelerdir?

Ziraat Bankası 10.000 TL Destek Kredisi için uygulanan faiz oranları, bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre oldukça caziptir. %0,49 oranı ile üstelik 6 ay geri ödeme yapılmadan sağlanan destek kredisi, buna ek olarak vade konusunda ihtiyaç kredisine göre daha kısa opsiyonlar sunuyor. Ziraat Bankası Destek Kredisi Vadeleri, 6 ay ile 36 ay aralığında olup, ilk 6 ay geri ödeme bulunmadığından, ödeme en uzun 30 taksit şeklinde yapılabiliyor.

Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi Sorgulama İşlemi

Ziraat Bankası 10.000 TL İhtiyaç kredisi ya da Ziraat Bankası 10.000 TL Destek Kredisi başvurusu yapmış olan bireyler, gerçekleştirmiş oldukları başvuruları şubeye gitmeden de sorgulayabilirler. Eğer şube üzerinde başvuru gerçekleştirdiyseniz, bireysel müşteri temsilcisi kredinizin onay alıp almadığını anında belirtecektir. Mobil ve İnternet Bankacılığı üzerinden başvuru gerçekleştirmiş ve henüz cevap alamamış durumdaysanız, bu tür durumlarda bankadan SMS bekleyebilir veya https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresinden gerekli bilgileri doldurarak yanıt alabilirsiniz.

Bu yazımızda Ziraat Bankası’nın başlatmış olduğu kredi kampanyası hakkında detaylı bilgilendirmeler yaptık. Ziraat Bankası ile bir çok işlem internet üzerinden, şubeye gitmeye gerek kalmadan gerçekleştirilebilmektedir. Merak ediyorsanız Ziraat internet bankacılığı şifre alma yönemi başlıklı makaleye de göz atabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.