Ziraat Bankası IBAN Sorgulama ve Hesap No Öğrenme

0

Ziraat Bankası iban sorgulama nasıl yapılır sorusuna, en doğru şekilde cevap vereceğiz. Bunun yanında Ziraat Bankası şube kodu öğrenme ve Ziraat Bankası hesap no öğrenme işlemleri için de yardımcı olacağız.

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

Her şeyden önce IBAN’ın içerisinde yer alan rakamların ne işe yaradığını söyleyeceğiz. Çünkü; IBAN, birçok fayda sağlayacak bilgi bulundurmaktadır. 26 Haneden oluşan IBAN, 5 parça bölünmektedir. İlk 2 hane ülke kodu, sonraki 2 hane kontrol basamağı, ortada yer alan 5 hane banka kodu, sonraki 1 hane rezerv alanı ve son 16 hane hesap numarasını ifade etmektedir. Bu şekilde IBAN sayesinde hesap no öğrenmiş olursunuz. Ziraat Bankası şube kodu nasıl öğrenilir sorusuna da birazdan cevap vereceğiz.

ziraat-bankası-hesap-no-öğrenme
ziraat-bankası-hesap-no-öğrenme

Ziraat Bankası IBAN sorgulama işlemi, www.ziraatbank.com.tr adresinden gerçekleştirilmektedir. IBAN Hesaplama sekmesi adı altında IBAN sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Şube Kodu ve Hesap No Öğrenme

Bu işlem için de Ziraat Bankası sitesini ziyaret edebilirsiniz. IBAN içerisinde hesap numarasının da yer aldığını söylemiştik. Hesap numarasını bilmiyorsanız, bu şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun dışında sadece şube kodu kalmış oluyor. Şube kodunu öğrenmek için IBAN Hesaplama sekmesini kullanabilirsiniz. Bu sekmede tüm şubelerin kodu yer almaktadır. Hesabı açtırdığınız şubenin yer aldığı şehri ve ilçeyi hatırlıyorsanız, rahatlıkla şube kodunu öğrenmiş olursunuz. Ziraat Bankası şube kodu öğrenme işlemi, bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Ziraat Bankası hesap no öğrenme, bahsettiğimiz gibi IBAN’ın son 16 hanesinden anlaşılmaktadır.

Bahsettiğimiz resmi internet sitesinden sadece Ziraat Bankası’na ait IBAN’ları sorgulayabilirsiniz. Başka bankaların sorgulama işlemi gerçekleştirilmez ve yanlış bilgi girilirse, yanlış sonuçlar karşınıza çıkar. Bu neden ile Ziraat Bankası, bu sekmede yapılan sorumlulukların müşterilere ait olduğunu belirtir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.